filtracni konvice

Co filtruje filtrační konvice?

Filtrační konvice je nádoba, která vypadá úplně stejně jako jakákoliv jiná běžná konvice. Jediný rozdíl je v tom, že má uvnitř filtr. Tento filtr může být vyroben z různých materiálů. U moderních filtrů a filtračních konvic se velmi často setkáme s filtry obsahujícími aktivní uhlík. K čemu jsou dobré a proč se používání filtračních konvic vyplatí?

Filtrační konvice odstraňují z vody nežádoucí příměsi

Přesněji řečeno, odstraňují je z vody filtry, bez kterých by filtrační konvice nemohly fungovat. Účelem filtru ve filtrační konvici je odstranit z vody nepříjemný zápach chlóru, těžké kovy, vodní kámen, pesticidy a další nežádoucí příměsi, a zároveň v ní zachovat všechny látky, které jsou pro lidské tělo prospěšné. V tomto případě jde především o hořčík a vápník. Voda bude po odstranění nežádoucích příměsí chutnat lépe a vaše rychlovarná konvice, ve které budete používat vodu z filtrační konvice, vydrží déle, protože se v ní nebude v tak vysoké míře usazovat vodní kámen. Právě ten se totiž ve zvýšené míře uvolňuje z vody, která je ohřívána a usazuje se na přechodu horké a chladné zóny v přístrojích, které s vodou pracují.

Pozor na objem filtrační konvice

Při výběru filtrační konvice dbejte především objem konvice. Obecně platí, že objem filtrační konvice by měl být stejný jako objem varné konvice. Díky tomu ji snadno najednou naplníte a nebudete muset filtrační konvici znovu plnit pro přefiltrování další várky vody na vaření. Největší oblibě ve většině domácností se těší filtrační konvice o objemu 1,5 l. Jsou dostatečné pro zajištění pitné vody pro celou rodinu. Při koupi filtrační konvice počítejte ale s tím, že poměrně velkou část objemu filtrační konvice zabere filtr. Objem filtrační konvice tedy vybírejte podle množství přefiltrované vody naráz, ne podle celkového objemu konvice.

Proč si pořídit filtrační konvici?

Na trhu existuje mnoho různých typů filtračních konvic, ale všechny mají jedno společné, jsou navrženy tak, aby zlepšily kvalitu vaší vody. Pokud vám záleží na vašem zdraví a kvalitě vody, kterou pijete, pak je filtrační konvice velmi dobrou investicí. Cena, kterou vydáte za nákup filtrační konvice, se vám velmi rychle vrátí, protože už nebudete muset kupovat balenou vodu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup