moderni topne systemy

Jak mohou moderní topné systémy ušetřit nemalé peníze za vytápění nemovitosti?

Pro většinu lidí znamenají moderní topné systémy především časovou úsporu a velkou investici do pohodlí při každodenním vytápěním domu. Málokdo ale myslí na další velice důležitou výhodu, kterou vám dokáží takové systémy při své činnosti běžně nabídnout.

A tou výhodou je především opravdu vysoká úspora. Jednotlivé topné systémy totiž mohou na základě nastavení ušetřit slušné částky za vytápění, které se pohybují minimálně v řádu procent. Často dokonce i překročí desítku. Jak je to ale možné?

Omezení teploty doma podle venkovní

Zajímavostí, kterou nezvládne každý systém, je regulace vnitřní teploty podle toho, jak je zrovna venku. Je to logické, protože větší zima venku znamená vyšší potřebu vytápět nemovitost jako takovou. Naopak pokud je venku celkem teplo, tak regulátor konzistentní teploty nemusí ani zdaleka vyvíjet takové hodnoty, aby byla udržena příjemná teplota také v domácnosti. Na základě toho se tak můžeme vyhýbat i nepříjemným teplotním šokům z přetopeného, nebo vystydlého domova.

Postupné vytápění celého domu

U starších topných systémů jsme bohužel neměli na výběr víceméně žádná nastavení, která by nám umožňovala určit, jak dlouho se bude vytápět. Zkrátka se vytápělo, pak vše vystydlo a celé znovu. Vedle toho moderní systémy zvládají udržování teploty vody v radiátorech doslova s neuvěřitelnou grácií. Na základě toho tak můžeme velice jednoduše pracovat například s tím, že se nemusí byt z nuly vytápět extrémně. To je opět pohodlnější pro naše prostředí, ale hlavně je velkou úsporou!

Kde se bere vysoká úspora?

Mnozí by řekli, že udržování teploty vody nastíněné v odstavci výše je ve finále mnohem dražší variantou vytápění. budete ale překvapeni tím, že to tak rozhodně není. Zcela naopak se zde pohybujeme v řádově o patnáct procent menších hodnotách na vytápění stejně velké nemovitosti! Důvodem je, že se při nárazovém vytápění také velká část tepla zkrátka vypaří. Najednou je tepla hodně, a to se uvnitř nemovitosti špatně udržuje. Naopak držení konzistentní teploty znamená postupné vytopení a udržení stavu nejen uvnitř, ale i ve struktuře nemovitosti.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup