Vinylové podlahy

Pokud se poohlížíte po nové podlaze do Vaší domácnosti, setkáte se se vskutku širokou nabídkou druhů podlahových krytin a zvolit jeden z nich bývá mnohdy opravdu pořádný oříšek. Nevyplácí se přitom volit jen na základě ceny či vzhledu, v potaz je třeba brát i funkční a technické vlastnosti jako jsou odolnost vůči poškození, požadavky na čištění a údržbu, pružnost materiálu, reakce na vodu či vlhkost a v neposlední řadě také náročnost pokládky.

Velice populárním typem podlahové krytiny jsou vinylové podlahy, jež Vám nyní blíže představíme.

vinyl 1Co to vlastně je vinylová podlaha?

Zejména starší generace si při vyslovení slova vinyl vybaví gramofonové desky a různé další předměty z dob minulých. Dnes se však tento materiál používá i pro potřeby diametrálně odlišné, velice populárními se totiž v posledních letech stávají vinylové podlahy.

Vinylové podlahy jsou syntetické krytiny vyráběné z tvrzeného PVC. Nosnou vrstvou je skleněné rouno, které působí proti rozměrovým změnám materiálu. Na něm je přichycená vrstva PVC s motivem na povrchu, který věrně napodobuje dřevo, kámen nebo třeba dlaždice. Aby se vrstva s potiskem nesmývala, je krytina ještě natřená čirou vrstvou polyuretanu.

vinyloveDruhy vinylových podlah

Vinylové podlahy jsou distribuovány ve formě samostatných lamel, jež jsou určené buď k celoplošnému lepení k podkladu, nebo k položení plovoucím způsobem se zámkovým spojem. Ať tak či onak, oba způsoby vyžadují naprosto rovný, vysušený a čistý povrch bez jakýchkoliv nečistot či prasklin, veškeré neduhy podkladu by se časem mohly výrazně projevit.

Vinylové podlahy určené k lepení je variantou náročnější na připravenost podkladu. Na pokládků je zapotřebí lepidlo na vinylové podlahy a je taktéž nutné udržovat konstantní teplotu v místnosti, kde se bude podlaha lepit. Ideálně by neměla teplota přesáhnout rozpětí od 18 do 25 °C.

Pokládka plovoucí vinylové podlahy nevyžaduje další upevnění a odtud také pochází její název. Zámkové vinylové podlahy se způsobem pokládky velice podobají laminátovým podlahám.

Velikým plusem vinylových podlah je možnost pokládky na jiné typy povrchů, ať už se jedná o linolea, PVC, dlažbu nebo dřevěné podlahy. Je však nutné odstranit veškeré staré textilní podlahové krytiny a případné zbytky lepidla z předchozích lepení.

Jaké jsou výhody vinylových podlah?

Pokud přemýšlíte o koupi vinylové podlahy, možná byste ještě měli vědět o široké škále výhod, kterými tyto krytiny oplývají.

Snadná údržba – vinylové podlahy se snadno zametají, vysávají a nemají problémy s vlhkostí, a je tedy možné je vytírat na vlhko

Vysoká odolnost vůči mechanickému poškození – díky vysoké odolnosti jsou vinylové podlahy vhodné i pro domácnosti se zvířecími mazlíčky či do silně vytěžovaných domácností

Vhodnost pro alergiky – na PVC se neusazují prakticky žádné alergeny

Odolnost vůči mokru a vlhkosti – vhledem k tomu, že jsou vinylové podlahy vyrobené z PVC, vlhkost na ně nemá žádný vliv

Snadná oprava – při poškození podlahy stačí vyříznout kus podlahy s defektem a nahradit ho novým

Antistatické vlastnosti – vinylové podlahy jsou silně nevodivé a hůře se na nich tedy usazují prachové částice či zvířecí chlupy

Možnost pokládky na podlahové topení  – tyto podlahy skvěle vodí teplo

Možnost širokého výběru – k dostání jsou motivy klasické i zcela unikátní

Vlastnosti omezující hlučnost – vinylové podlahy disponují výbornou akustickou izolací

Poměr cena/výkon – vinylové podlahy dokážou velice věrně napodobit dřevo, avšak jejich pořizovací náklady se oproti dřevu pohybují ve zcela jiné cenové hladině

vinylova-podlahaS jakými motivy se u vinylových podlah můžeme setkat?

Vinylové podlahy nabízejí širokou škálu různých dekorů a barev, od motivů populárního dubu přes exotické dřeviny až po kovy. Jako inspirace Vám nejlépe může sloužit vzorník vinylových podlah, možnosti jsou totiž takřka nekonečné.

Pokud hledáte seriózního a osvědčeného prodejce podlah, nebojte se obrátit na společnost Plancher, s.r.o.. Z jejího vzorníku vinylových podlah si můžete vybrat např. od výrobce Gerflor z téměř 40 rozdílných motivů věrně napodobujících dřevo i neortodoxní vzory jako mramor. Společnost Plancher, s.r.o. taktéž nabízí vinylové podlahy Design Line, Expona Domestic, Conceptline či Modeuleo. Na výběr je tedy z více jak dvou seti vzorů vinylových podlah.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup