Cestovní pojistka – dobrý produkt, nebo vyhozené peníze?

Pokud máte v plánu vyrazit za naše hranice, jistě jste už slyšeli o možnosti uzavřít cestovní pojištění. Pokud ano, jistě víte, že se jedná o pojistku dobrovolnou, ale doporučovanou. Proto se podíváme na to, zda je cestovní pojištění do zahraničí skutečně kvalitním produktem, nebo se jedná o vyhozené peníze. Pojďte to zjistit s námi. A je jedno, zda plánujete navštívit Řecko za účelem dovolené, nebo Rakousko za účelem lyžování.

Ceny nejsou vysoké

Jelikož mluvíme o finanční stránce věci, je dobré se podívat, kolik dnes taková pojistka vlastně stojí. Díky online porovnávačům, kam se řadí třeba Porovnej24.cz, lze bez problémů uzavřít nejlevnější cestovní pojištění na trhu. A kolik bude stát? Pokud jde o cestovní pojištění do EU, může být jeho cena v řádech několika korun za den. A to rozhodně není nijak vysoká investice, která by nás měla limitovat.

Co může konkrétní pojistka nabídnout?

logo-claimKdyž se rozhodnete sjednat si nejlevnější cestovní pojištění online, budete mít na výběr z několika jednotlivých možností. Ty se vztahují jak k tomu, že získáte základní pojištění léčebných výloh, tak i k tomu, že lze získat četná připojištění. Základní ochrana je zde proto, aby pokryla všechny výdaje spojené s vaším lékařským ošetřením, nutnými zákroky, ale třeba i transporty. To vše pojišťovna až do výše sjednaných limitů hradí.

Zmíněné připojištění může nabídnout i ochranu zavazadel, stejně jako lze pojistit svou odpovědnost. Mnohé pojišťovny nabídnou i kompenzaci v případě zpoždění letu, nebo asistenční služby.

Vztahuje se pojistka skutečně na vše?

Problém může nastat v případě, kdy nejste pojištěni tak, jak byste měli být. Proto je dobré nejenom číst smlouvu a pojistné podmínky, ale je dobré sjednat pojistku i s ohledem na plánované aktivity. Příkladem může být cestovní pojištění na hory, které se vztahuje na sportovní aktivitu, jako je lyžování, nebo snowboarding. A to nejenom na sjezdovkách, ale třeba i mimo ně, stejně jako ve snowparcích.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup