Jak si půjčit zodpovědně? Důvěřuj, ale prověřuj!

Půjčka je vždy riziko, současně ale vždy pomoc a cesta k tomu, jak rychle vyřešit finanční tíseň či si pořídit věci, které aktuálně velmi nutně potřebujete. Aby fungovala jak má a nebyla pro vás rizikem, že se zamotáte do dluhové spirály, musíte postupovat od počtů k prověření.

Počty a vaše dobré rozhodnutí

Nebankovní půjčka bude fungovat jako dobrá pomoc jen tehdy, když na ni budete připraveni a budete mít své finance pod kontrolou. Není to vůbec těžké, je totiž důležité vědět, kolik činí vaše celkové měsíční příjmy a současně mít přehled o tom, jaké jsou vaše celkové měsíční výdaje. Rozdíl mezi nimi je částka, kterou můžete měsíčně postrádat jako splátku půjčky.

Nikdy si nesmíte půjčit více, protože právě tím si koledujete o problém. Jen v jednom případě si bez výčitek svědomí můžete půjčit vyšší částku. Je to tehdy, když si půjčujete poprvé, protože v tomto případě se nabízí možnost půjčky zcela bez poplatku. Aktuálně má takovou nabídku Via SMS s.r.o., která půjčuje až 8000 Kč na 30 dní zcela bez poplatku.

Má licenci a patří mezi členy

V prosinci 2016 začala platit v ČR novela zákona o spotřebitelském úvěru, která uložila nebankovním subjektům:

  • Prokázat kapitál ve výši 20 000 000 Kč.
  • Získat licenci od ČNB k vydávání nebankovních půjček.

Firma, která má licenci, je ověřený poskytovatel, a tak klient získává jistotu, že jedná se seriózní firmou. Jestli je nebo není držitelem, zjistíte v online registru na webu ČNB.

Podívejte se také na internetové stránky Asociace poskytovatelů nebankovních úvěrů. Jedná se o dobrovolné sdružení, které si klade za hlavní cíl zlepšování podmínek nebankovního půjčování. Členové se například zavazují k tomu, že budou dodržovat speciální etický kodex. Jedním z jeho bodů je zásadně odmítavý postoj ke klamavé reklamě a současně závazek k tomu, že poskytovatel vždy bude uvádět komplexní informace o půjčce.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup