Potřebuji půjčit peníze, kdo mi pomůže?

Finanční výpomoc hledá každý den desítky lidí. Kam se obrátit, když potřebujeme peníze ihned, ale bojíme případného podvodu. Užitečné tipy a rady pro každého. Proč nikdy neplatit poplatky předem a mnohem více v tomto článku.

Peníze od přátel a rodiny

Za kým jdeme jako první, když máme nějaký problém? Pokud jsou naše vztahy v rodině v pořádku jsou to rodiče, které požádáme o pomoc. Ti ve většině případech neváhají a ihned nám podají pomocnou ruku. Ne každý nějakou rodinu má a nebo s ní nevychází natolik, aby ji žádal o peníze. Další na řadě jsou přátelé a blízcí známí. Pravděpodobně vám nepůjčí sta tisíce, ale když jim danou situaci vysvětlíte možná pomohou. Nezapomínejte na to, že nejste jediní na světě, kdo má problémy. Každý z nás musí někdy řešit nepříjemné situace ze kterých se musíme dostat sami. Pokud se kamarádovi ozvete jenom, když něco potřebujete nečekejte, že vás přivítá s s penězi v ruce..

Půjčka v bance

Další možností je půjčka do výplaty v bance. Získat úvěr s úrokem 4,9% musí být moc příjemné, ale většině lidem se to nepodaří a nebo to trvá příliš dlouho. Průměrná doba vyřízení je 5-7 dnů, což může být už pozdě. Připravte se na doložení mnoha dokumentů jako je výpis z bankovního účtu a nebo potvrzení o příjmu. Bohužel zde není možná půjčka bez registru, což je pro řadu klientů jasný ortel. 

Úvěr u nebankovní společnosti

Do tohoto sektoru bychom neměli zahrnout pouze nebankovní úvěry, ale také takzvané P2P půjčky, které jsou čím dál populárnější. Na jedné straně jsou investoři (můžete se jimi stát i vy) a na té druhé klienti, kteří poptávají úvěry. Díky tomu, že tyto firmy nemají žádné pobočky a minimum zaměstnanců je rychlá půjčka mnohem levnější. 

Soukromý investor?

Je půjčka ihned možná u soukromých investorů? Tyto pochybné nabídky, kde lidé slibují, že půjčí každému jen stačí zaslat poplatek v řádech tisíců. Peníze jim pošlete, ale žádnou půjčku nikdy neuvidíte. Proto buďte opatrní a nevěřte každému. 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup