Podlehněte kouzlu termovize a nočního vidění

Nejeden člověk by si přál vidět v noci. A to nejenom při rozsvíceném světle. Dvojnásob to platí u těch, kdo milují přírodu a s nadšením ji navštěvují. Kapitolou samou o sobě jsou pak lovci, pro něž lovecká sezóna začíná ideálně až po setmění.

V obou případech si lze vidění v noci ulehčit za pomoci přibližovací techniky. Pokud si myslíte, že jde o klasické dalekohledy, jste na omylu. Ty můžete použít pouze za dostatečného světla, kdy jsou schopny přinášet odpovídající zvětšení.

Termovize rozezná teplo

Jednou z možností je termovize. Ta vám zajistí nejenom zvětšení v omezené míře, ale jejím hlavním předpokladem bude vyznačení teploty v ploše. To znamená, že budete schopni velice snadno a rychle detekovat například zvěř schovanou za hustým keřem, kde byste si ji v žádném případě nevšimli.

Termovize je navíc univerzálním a odolným pomocníkem při pozorování, takže ji můžete využívat v podstatě kdykoliv a kdekoliv. Ať už je to ve dne, v noci, za slunného dne nebo naopak v dešti a chumelenici. Meze se v tomto směru rozhodně nekladou.

Noční vidění vám prozradí mnohé

Druhým cenově dostupným produktem, který vám poodhalí život ve tmě je noční vidění. V jeho případě jde o elektrochemický proces, kdy dochází ke transformaci světla. To vám pak umožňuje lépe vidět i ve tmě, i když vás protistrana nevidí. Používány jsou nejrůznějších technologie nočního vidění. Hodně oblíbené je v poslední době digitální noční vidění.

Mezi prověřené a kvalitní značky tohoto sortimentu patří Pulsar a Yukon. Omezovat se nemusíte ani typem nočního vidění.

  • Monokulární noční vidění
  • Binokulární noční vidění

Na trhu existují jak doplňky pro připevnění na pušku, tak modely určené do ruky nebo upevněné na hlavu. Konkrétní varianty volte vždy v závislosti na tom, k čemu budete noční vidění primárně využívat, kde a jak dlouho.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup