Špatná geometrie kol vás může stát majlant. Bojujte s ní již od prvních příznaků.

Pneumatiky, kola a vůbec celý podvozek patří mezi nejnamáhavější komponenty na celém vozidle. Často jim hrozí poškození. Hlídat každou nerovnost, která může narušit geometrii kol, zkrátka nelze. Proto je zapotřebí pečlivě sledovat příznaky a včas zasáhnout.

Jak se špatná geometrie pozná?

Pokud se podíváte na pneumatiky a uvidíte, že jsou nerovnoměrně opotřebované z jedné strany, jedná se o jednu z příčin. Dále pak cítíte, že auto táhne k jedné straně, můžete pozorovat jinak nevysvětlitelnou zvyšující se spotřebu paliva nebo obtížnější zatáčení. Vše toto vám dává jasné znamení – navštivte pneuservis v Praze a poptejte se po seřízení sbíhavosti kol. Špatná geometrie kol je totiž neekonomická – spotřeba paliva může vzrůst až o 3 %, více se opotřebují pneumatiky a kdybyste tento problém nechali zajít až příliš daleko, mohli byste být zodpovědní za poškození celé nápravy.

Jak se špatná geometrie léčí?

Pokud opravdu tušíte, že geometrie vašeho vozu je špatná – lze to zjistit jednoduchým testem, kdy na rovném a bezpečném úseku silnice pustíte volant a sledujete, že se vůz samovolně stáčí na jednu stranu, spravuje se pomocí laserové geometrie. Jde o moderní způsob diagnostiky geometrie podvozku a jejího následného seřízení, které je díky 3d geometrii velmi přesné.

Prevence je nejlepší opravář

Protože oprava nápravy nebo jakékoliv části podvozku je velmi nákladnou záležitostí, vyplatí se čas od času absolvovat kontrolu celkového stavu nápravy – tzv. test podvozku. Ten zahrnuje testování geometrie kol na Praze 10,test brzd či test tlumičů. Veškeré odhalené závady projdou okamžitou opravou.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup