Zkoušky v autoškole se nemusíte děsit

Závěrečné zkoušky v autoškole nenechávají žádného budoucího řidiče v klidu, bohužel se jim nevyhnete. Co vás tedy u obávané zkoušky čeká?

Závěrečná zkouška v autoškole je složena ze tří částí a zvádnout ji můžete v jeden den. Jako první se budete muset pravděpodobně prokousat zkušebními testy. Ty trvají tři čtvrtě hodiny a jejich cílem je ověřit vaše znalosti pravidel silničního provozu. Nechybí zde otázky ze zdravovědy, zákona o provozu na pozemních komunikacích či modelové sitace, se kterými se můžete v reále setkat. Za každou správnou odpověď získáte body a k tomu, abyste testem úspěšně prošli, musíte nasbírat minimálně 43 bodů.

Jakmile budete mít za sebou testy, čeká na vás zkušební komisař, aby si proklepl vaše znalosti z techniky a údržby auta. Musíte ho přesvědčit třeba o tom, že víte, kde změřit hladinu oleje, jak si vyměnit žárovky nebo jaký vzorek mají mít pneumatiky.

autoškola

Pak už na vás čeká závěrečná, zhruba půl hodinová jízda, při které povozíte svého instruktora a zkušebního komisaře po městě a komisař se na vlastní oči přesvědčí, že zvládáte dopravní předpisy i v praxi. Pokud se vám stane, že některou část zkoušky nezvládnete, máte půl roku na to, abyste ji opravili.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup