Dveře z masivu

Interiérové i exteriérové dveře jsou důležitou součástí každé budovy. Měly by být pěkné a bytelné, snadno se otevírat a ladit se stavbou. Možných materiálů pro jejich výrobu je mnoho. Dveře mohou být kovové, dřevěné, plastové, laminátové, z MDF panelů s papírovou voštinou, čalouněné, skleněné nebo částečně prosklené. Na vchodové dveře jsou kladeny vysoké bezpečnostní nároky. Do interiéru můžeme zvolit i dveře posuvné nebo skládací, které šetří místo. Dveře jsou dlouhodobou investicí, nad kterou je třeba se zamyslet. U levnějších a ne moc kvalitních materiálů musíme počítat s rychlým opotřebením a horší možností opravy. Nejrozšířenější jsou dnes dveře dřevěné. Je ale rozdíl, zda zvolíme dýhu nebo poctivý masiv. Masivní dřevo nabízí možnost renovací a poškození se dá poměrně dobře opravit.

nejlepšípoptávkaDveře z masivu jsou sice dražší investicí, ale z dlouhodobého hlediska se vyplatí. Mezi hlavní výhody patří pevnost a odolnost, pěkný vzhled, dlouhá životnost a možnost renovací. Dřevo ale vyžaduje určitou péči, na rozdíl od jiných materiálů. Je třeba jej udržovat v čistotě a ošetřovat vhodnými přípravky. V pravidelných intervalech se musí přebrousit a natřít nebo přelakovat. Dnes jsou dřevěné dveře vyráběny z kvalitního dřeva s použitím moderních technologií. Vybírá se dřevo měkčí jako smrk nebo borovice, ale i tvrdší jakým je dub, buk nebo exotické dřeviny. Vzhled dotváří i správná povrchová úprava. Existují i protipožární dveře ze dřeva.

K používání dřevěných dveří je třeba také příslušenství ke dveřím z masivu. Jsou to samozřejmě zárubně a závěsy do dveří. Aby dveře dobře doléhaly, používá se těsnění. Zavírání, otevírání a zamykání je řešeno prostřednictvím dveřního kování. To může být štítové a rozetové. U rozetového jsou klika a zámek odděleny. Pomocné doplňky na dveře zahrnují zavírače dveří, madla, štítky na dveře, klepátka, kukátka, dveřní vhozy nebo schránky.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup