Kdy je ideální doba na využití refinancování hypoték

 

Máte hypotéku, kterou už nějakou dobu splácíte? Měli byste vědět, že i s ní může být spojena možnost refinancování. Tedy možnost převést daný úvěr jinam, a to za účelem snížení úrokových sazeb, ale třeba také za účelem toho, že budete moci vcelku jednoduchým způsobem změnit i výše vašich měsíčních splátek. Zajímá vás, kdy je pro refinancování ideální doba? Poradíme vám. První situace může být spojena právě s tím, že vám splátky přerůstají přes hlavu a potřebujete si je snížit. Pokud vám vaše současná banka nevyjde vstříc, je dobré provést srovnání hypoték a vybrat jinou.

Ideálně ve chvíli, kdy vám končí fixace úrokové sazby

Možnost zafixovat si úrokovou sazbu dnes využívá stále více lidí. Není se čemu divit, jelikož je to ideální cesta ve chvíli, kdy chcete udržet současné nízké úrokové sazby, které může vaše hypotéka mít. Ve chvíli, kdy termín fixace pomalu končí, je ideální volba poohlížet se po nové možnost. Tedy takové, se kterou bude spojený i nový výpočet hypotéky, který vám ukáže, jací konkrétní poskytovatelé jsou aktuálně na našem trhu těmi, se kterými nešlápnete vedle. I když lze očekávat mírné zvýšení, rozhodně nemusí být tak markantní, jako by tomu bylo právě u vaší banky. Dodejme však i to, že se lze dočkat také výrazného snížení úroku.

1737_44e7236eedKdyž nastane situace, kdy vaše hypotéka není výhodná

Co byste měli realizovat pravidelně? Porovnání jednotlivých poskytovatelů, jelikož jedině tak zjistíte, zda je váš úvěrový produkt skutečně nejvýhodnější hypotéka, nebo nikoliv. Pokud tomu tak není, je ideální využít nástroje, kterým je kalkulačka hypotéky. Zde rázem zjistíte, jaká banka je tou nejvýhodnější a následně už není nic jednoduššího, než okamžitě provést refinancování a převést svoje úvěry právě k ní. A to nejenom jednou, jelikož za dobu splácení hypotéky můžete tento konkrétní krok absolvovat třeba hned několikrát.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup