825473 2009513675 v1

Které barvy podzimu pustit do dětského pokoje?

Podzim je pro barvy jako stvořený. Barví se příroda okolo nás, listí na stromech chytá oranžový nádech, objevují se podzimní plody, které také hýří barvami. Proč si trochu z toho nepřinést i do interiéru? Jak s barvami naložit v dětském pokojíčku, ve kterém se našim ratolestem bude nejen dobře odpočívat, ale také hrát za zimních plískanic?

Vyhrajte si na podzim s barvami

Podzim je čas, který přináší tolik barev, že často ani nevím, kde všude bychom je mohli použít. Abychom se v té spleti neztratili, je potřeba se zaměřit na několik nejvýraznějších a ty vhodně nakombinovat. Po kterých barvách sáhnout a co z nich pořídit?

Hnědá je věčný evergreen

Hnědá barva patří do našich interiérů odedávna. Své místo má i v dětském pokoji. Hnědý dětský nábytek bude nejlépe vypadat, pokud vsadíte na kvalitní materiály a pořídíte ideálně skříně, postel a dětský stůl z masivního dřeva. Hnědá je barva hlíny, země a tlejícího listí. Použijte ji tedy především na podlahu a rozhodně se nebojte, že byste to s jejím množstvím přehnali. Zapomeňte v dětském pokoji na lamino, barevné nátěry anebo potisky. Nejlepší je přírodní hnědá, které se nic nevyrovná. Kombinovat ji můžete s celou řadou barev, od pastelových tónů, po šedou, bílou, béžovou a dalšími. Chcete-li si hnědou dát do obývacího pokoje, vhodná je i její kombinace se stříbrnou či mosaznou barvou.

S červenou buďte opatrní

Zralé šípky, do červena zbarvené listí, ale také létající draci, to všechno k podzimu patří. Dokážete si červenou představit i v dětském pokoji? Pokud k ní přistoupíte s rozmyslem, rozhodně to nebude žádný problém.  Červená je silnou barvou, která je schopná přebít všechny ostatní. Proto je potřeba ji volit spíše na menší plochy či doplňky. Červený nábytek do dětského pokoje rozhodně nebude tím pravým ořechovým. Tato barva navíc aktivuje, takže z ní mohou být děti nervózní a zlobit více, než předtím.

Oranžová září nejen v září

Oranžová k podzimu také neodmyslitelně patří. Oranžová dýně, podzimní listí, ale i oranžové tóny slunce, které na podzim zapadá dříve a dříve. Oranžová barva svědčí i dětským pokojům. Pokud ji použijete minimálně a doplníte tmavými a hutnými odstíny jiných barev, rozhodně neprohloupíte. Oranžová najde uplatnění například na lůžkovinách, kobercích, polštářcích. Doplňte ji například o bílou, šedou, krémovou, výborně bude ladit ale také s teplými barvami jako například červenou hnědou a žlutou.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup