smesovaci ventily

Proč se nikdy nevyplácí podceňovat funkci a efektivitu směšovacích ventilů?

Směšovací ventily jsou sice poměrně dost jednoduchou technologickou součástkou, ale mohou do značné míry velice silně ovlivnit to, jakým způsobem bude efektivní a přesný váš vodovodní nebo topný systém. Ve své podstatě jsou potřeba všude, kde je potřeba vodu adekvátně směšovat.

Donedávna jsme se ale museli smířit s tím, že byly jednotlivé ventily spíše manuální záležitostí a jakékoliv pokročilejší nastavení vyžadovalo přímý přístup. To ale rozhodně nemusí být pravdou v dnešním případě!

Jak tedy směšovací ventily vážně fungují?

Nejdříve si zlehka popíšeme, jak ventily fungují. Standardně jsou na nich dva vstupy a jeden výstup, odkud vychází finální směšovaná voda. Jednotlivé vstupy jsou přitom běžně pod stejným tlakem a měly by mít i stejný průtok, ale o eliminaci tohoto faktu se stará právě samotný směšovací ventil. Na obou stranách totiž podle nastavení ventilu není problém přiškrtit přísun vody tak, aby se směšovala do potřebné teploty.

Automatizace už dávno není problémem

Spousta lidí má představu, že může být velkým problémem automatizace směšovacích ventilů. To ale rozhodně neplatí v případě, kdy používáme moderní ventily, které nabízí spoustu nových funkcí. V první řadě se můžeme podívat na ventily, které jsou specializované pro úpravu vody na základě čidel. Patří sem například termostatické ventily, které mohou poslouchat jak čidla přímo u ventilu, tak i kdekoliv jinde v síti.

Mnohem zajímavější možností ale pro vás může být směšovací ventil se servopohonem. Ten je specifický v tom, že servopohon funguje jako aktivní součást, která může ventil nastavovat. Může tak být sám připojení k celé řadě různých čidel, ale také může ve své podstatě být ovládaný uživatelem či správcem odkudkoliv.

Proč může být směšování tak důležité?

Celou dobu se tady bavíme o tom, že směšování je extrémně podstatné, ale neřekli jsme proč. Hlavním důvodem je to, že směšovač vody při svojí dobré funkci může ušetřit spoustu peněz. Díky přesné práci s teplotami se totiž v žádném případě neplýtvá a my si tak můžeme užívat lepšího systému, přičemž ale denně šetříme peníze.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup