Zahradní nářadí, které nesmí chybět žádnému zahradníkovi

Zahrádkářství je v dnešní době stále populárnější způsob aktivního odpočinku. Nejde jen o to, aby si člověk sem tam „pokopal“ na zahrádce. Jde i o ten pocit, když si ve své zahradě unavený sednete, otevřete si pivo či víno, prohlídnete se kolem sebe a řeknete: „Stálo to zato“. Aby tomu skutečně tak bylo, potřebujete mít kvalitní výbavu zahradního nářadí.

Správný zahradník ví, že o svou zahradu musí ukázkově starat po celý rok, nejen v její sezóně. Krušné chvíle nastávají zejména během příchodu jara, kdy se projevují poslední zimní mrazy. Teď nás sice čekají tuhé mrazy, ale následující zásady je dobré si zafixovat dříve, abyste svou „chvíli“ nepromeškali. Platí totiž jedno pravidlo – pokud usnete na vavřínech, vaše zahrádka se z toho nevzpamatuje po celý rok. Začátkem jara nastává čas sečení, prořezávání stromů, upravování živých plotů či sázení rostlinek. Výsledky své práce uvidíte až po nějakém čase, ale je velmi důležité nepodcenit první práce v zahradě.

green_pastoral_theme_of_highdefinition_picture_1_166267Stříháme stromy a keře

I vy se ptáte, proč je tak důležité stříhat stromy a keře? Odpověď je jednoduchá a jasná. Pokud si chcete dopřát bohatou úrodu, musíte podpořit zdravý růst stromu. A to docílíte jarním střihání nadbytečných větví a výhonků v koruně, přes které neproniká dostatečně sluneční záření. Správným střihem větví podpoříte zdravý růst stromu. Dostane se k němu více slunečních paprsků a jeho pupeny dříve vykvetou. Samozřejmě, kvalitní zahradní nářadí určené právě pro tuto činnost je přímo nevyhnutelné. Používáme výhradně ostré nůžky pro střih větví a ten vedeme šikmo. Větve, oříznuté tímto způsobem, nám na jaře přinesou nejvíce úrody.

Kam s řízkováním větví?

Na pálení zahradního odpadu rychle zapomeňte, protože je to už delší dobu zakázáno. Nejlepším řešením, které je nejen ekologické, ale i ekonomické, je jeho praktické využití na zahradě nebo v domě. Jak? V dnešní době je zahradní technika a nářadí na takové úrovni, že to udělá za nás. Takový drtič větví rozdrtí větve na jemnou drť, která se spolu s ostatním odpadem vloží do kompostu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup