Cestovní pojištění se vyplatí sjednat při každé cestě do zahraničí

Stále mnoho lidí dělá obrovskou chybu, protože si pro cestu mimo Českou republiku nesjedná kvalitní pojistku. A co se stane? Když se na cestě dostanou do problémů, musí draze platit za ošetření, převoz do nemocnice, za nákup nového oblečení, protože jim na letišti ztratili zavazadlo. Rizik je mnohem více, proti většině se dá krýt skrze vhodně zvolené pojistky. Nestojí moc a sjednáte je během několika minut z pohodlí domova.

Základní pojistka s vyššími limity

Vždy byste si měli sjednat pojištění do zahraničí, vztahuje se na lékařské ošetření, převoz do i z nemocnice, na pobyt druhé osoby v nemocnici aj. Sledujte u něj výši pojistných limitů, pro léčebné výlohy se doporučuje 5 000 000 Kč, pro ošetření u zubaře 5000 Kč apod. S nižšími riskujete, že budete doplácet ze svého.

Zavazadla, úraz a odpovědnost

K základní pojistce si sjednejte ještě připojištění odpovědnosti. Bude vás chránit v případě, když druhé osobě neúmyslně způsobíte škodu na zdraví, majetku nebo škodu finanční. Pojistka kryje i takové „maličkosti“ jako je rozbitá váza na hotelovém pokoji apod.

Druhým vhodným doplňkem je pojištění zavazadel. To se vyplatí sjednat při delších cestách, zejména když cestujete letadlem. Kupujete si jistotu, že v případě ztráty, zničení i poškození vašich kufrů dostanete finanční náhradu. Pamatujte si, že vše musíte řešit co nejdříve, například ztrátu kufrů hned na letišti apod. Vždy si nechte vystavit doklad (záznam o škodě), slouží jako důkaz pro pojišťovnu.

Do třetice se vám bude hodit úrazová pojistka. Jestliže na dovolené budete sportovat, projděte si seznam rizikových sportů. Na některé druhy je třeba se zvlášť připojistit.

Online během několika minut

Cenově i časově se vyplatí sjednat pojistku online, doporučujeme pojištění od ERGO. Všechny 3 výše zmíněné doplňkové pojistky k němu sjednáte za pouhých 10 Kč na den. Jak funguje spolupráce s pojišťovnou, když se dostanete do problémů, se dozvíte zde.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup