Kupujeme cestovní pojištění: Na co si dát pozor?

Jestliže se chystáte vyjet za hranice České republiky a je úplně jedno, jestli je to do exotické destinace či jen k „bratrům“ na Slovensko, musíte vždy myslet na cestovní pojištění. To je vaší jedinou jistotou, že pokud se na cestě zraníte, proběhne vše bez problémů. Cestovní pojištění se vztahuje nejen na úraz či pobyt v nemocnici. Co vše ještě pokrývá, čemu se při výběru věnovat a kde sjednat výhodně?

Cestovní pojištění jako jistota hned v několika nepříjemných situacích 

Cestovní pojištění je v první řadě určeno pro krytí nákladů, které jsou spojené s ošetřením či léčbou. Je třeba si uvědomit, že lékařské služby jsou velmi drahé a v případě vážnějších zranění se cena za poskytnutí lékařské pomoci může vyšplhat i do řádů milionů korun. Bez pojištění by to znamenalo třeba i dluh na celý život. První, na co se při výběru pojištění zaměřte, jsou výše léčebných výloh. Čím vyšší je jejich hodnota, tím lépe pro vás. Věnujte pozornost tomu, pro jaké situace pojištění platí. Někdy jsou specifikovány typy úrazů apod. Pokud budete například na dovolené sportovat, je třeba se připojistit pro daný druh sportu.

giebel.cz_online_ergo_cz_01K základní pojistce je vhodné si sjednat i tato připojištění:

  • Proti ztrátě, zničení či poškození zavazadel – vyplatí se hlavně při delších cestách
  • Pojištění odpovědnosti – bude vás krýt v případě, když způsobíte škodu jiné osobě na zdraví nebo na majetku

Dobrá cestovní pojistka by se měla vztahovat také na ošetření u zubaře. V tomto případě je dostačující výše léčebných výloh 5 000 Kč.

giebel.cz_online_ergo_cz_02Kde koupit výhodně?

Je určitě lepší se spolehnout na internetové nabídky. Při sjednání pojištění online pojišťovny rády nabízejí bonusy či slevy. Představu o výhodné ceně vám pomůže udělat tato online kalkulačka pojištění na cesty.

Na co ještě si dát pozor?

Ještě než pojištění koupíte, pozorně si přečtěte podmínky cestovního pojištění. V nich by měl být uveden i kontakt na asistenční službu. Ten mějte vždy při ruce. V tomto článku si přečtěte ještě několik tipů na to, jak se zachovat, když se v zahraničí dostanete do problémů.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup