3 důvody, proč nechat prodej firmy na odbornících

Vybudovali jste zavedenou firmu a přemýšlíte nad tím, zda a jak ji prodat? Chystáte se na prodej firmy, jelikož se jí příliš nedaří nebo na řízení firmy už prostě nestačíte, nebo se jí naopak daří velmi dobře a pro vás už není dostatečnou výzvou? Pak se obraťte na odbornou firmu, která vám s prodejem firmy dokáže pomoci. A jaké tři hlavní důvody mluví ve prospěch specializovaných společností na nákup a prodej firem?

Šetření času

Prodej zavedené firmy není vůbec snadný, jak by se mohlo na první pohled zdát. Jde o velice zdlouhavý proces, kdy je třeba firmu připravit na samotný prodej, provést řadu běžných a rutinních úkonů a také se obrátit na řadu odborníků, jako jsou třeba právníci a ekonomové. Výhodou specializované firmy je tak ušetření velkého množství času, jelikož se postará o všechny nutné a potřebné úkony za vás, a to již od samotného začátku. Navíc přesně ví, co dělá, jelikož má s prodejem a nákupem firem mnohaleté zkušenosti, takže budete mít celý proces pod kontrolou.

Vyšší šance na úspěch

Výhodou specializovaných společností je také zvýšení šance na úspěch, jelikož dlouholeté zkušenosti s prodejem a nákupem firem umožňují sestavit tým zkušených poradců, kteří budou hájit vaše zájmy v takovém rozsahu, přesně jak si přejete. Díky již mnoha provedeným transakcím má firma také řadu kontaktů, které může při prodeji využít. Nakonec nejlépe ví, na co vše je třeba se při prodeji firmy zaměřit, aby se zvýšila šance na úspěch.

Lepší cena

Jedním z posledních velice významných aspektů, který mluví ve prospěch využití odborníků, je lepší a mnohdy zásadně vyšší cena. Díky tomu mají firmy na prodej možnost získat lepší cenové a smluvní podmínky, než když se prodeje chopí sám majitel firmy. Využijte bohatých zkušeností specializované firmy, která dobře přesvědčí potenciální zájemce o výhodnosti, proč koupit zrovna vaši firmu.

Odborníkem na prodej firem i jejich nákup je na našem trhu společnost COPRA, s. r. o.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup