Našli jste konečně svou vysněnou práci?

Zřejmě jste pravidelně pročítali nabídky práce a brigád na jobs.cz, prace.cz a airjobs.cz. Díky tomu jste možná získali práci za rohem nebo práci v Brně či práci v Ostravě. Pokud za sebou máte i úspěšný pohovor, čeká vás podpis pracovní smlouvy. A nejen to. Určitě vás nemine ani vstupní dotazník a absolvování vstupní lékařské prohlídky. To však ještě není všechno.

Co vás čeká na začátku

Jakmile nastoupíte do nové práce, například práce Most, práce Chomutov, práce Třebíč, práce Kladno, práce Klatovy, práce Jablonec nad Nisou, práce Rakovník, práce Benešov …, může po vás zaměstnavatel požadovat nejen vyplnění vstupního osobního dotazníku pro archivaci na personálním oddělení a vstupní lékařskou prohlídku, tedy potvrzení o dobrém pracovním stavu, který vám umožní vykonávat práci sjednanou v pracovní smlouvě, ale také předložení zápočtového listu, dokladů o vzdělání a výpis z rejstříku trestů. Zaměstnavatel s vámi také uzavře dohodu o hmotné zodpovědnosti.

Zkušební doba

Máte radost, že se vám podařilo zrealizovat nabídku práce Havířov, nabídku práce Valašské Meziříčí, nabídku práce Litoměřice, nabídku práce Písek, nabídku práce Most, nabídku práce Karviná, nabídku práce Žďár nad Sázavou, nabídku práce Beroun či nabídku práce Cheb? Určitě je to skvělá zpráva. Měli byste ale vědět, že ať už s vámi bude ve vaší nové práci sjednán pracovní poměr na dobu určitou nebo pracovní poměr na dobu neurčitou, bude s vámi sjednána také zkušební doba. Co je smyslem zkušební doby v nové práci? Zejména to, aby si zaměstnanec se zaměstnavatelem vzájemně ověřili, zda jsou spolu schopni dlouhodobě spolupracovat. Zkušební doba se nejčastěji sjednává na dobu tří po sobě následujících měsíců. V této době můžete vy i zaměstnavatel kdykoliv ukončit pracovní poměr bez udání důvodu. I s tím je třeba při hledání nové práce, i v případě sjednání práce za rohem, počítat.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup