sedaci souprava

Jak na přestavbu obývacího pokoje ve 3 krocích?

Máte pocit, že vás obývák už potřebuje změnu? Rádi byste s novým rokem vymysleli pro své bydlení něco opravdu originálního? Přestavba obývacího pokoje je skvělou možností, jak do svého života přivítat nové podněty. Pusťte se do ní s chutí. A čím začít?

1.   Volba stylu obývacího pokoje

Styl obývacího pokoje zvolte podle ostatních místností ve vaší domácnosti. Jednotlivé pokoje by spolu měli ladit, abyste při přecházení z jednoho do druhého měli pocit harmonie. Přitom nezáleží na tom, zda preferujete styl industriální, skandinávský, vintage anebo rustikální. Důležité je, abyste se ve vašem interiéru cítili dobře. Každopádně právě styl je to, co byste při přestavbě obývacího pokoje měli zvážit jako první. Podle něho volte zařizovací prvky jako je sedací souprava, křesla, konferenční stolek, ale také dekorace, tedy polštářky, deky, obrazy, sošky a podobně.

2.   Zvolte ten správný nábytek

S výběrem nábytku do obývacího pokoje si dejte načas. Nábytek by měl být pohodlný, odpovídat měřítku místnosti a vyhovovat vašemu životnímu stylu. Můžete si vybrat ze sedacích souprav, křesel, otomanů a stolů podle toho, kolik volného prostoru máte v obývacím pokoji k dispozici. V oblasti dekorací buďte kreativní. Chcete přece vykouzlit originální prostor a to bez vlastního nápadu nepůjde. Aby váš obývací pokoj vypadal přívětivěji, měli byste do něj přidat nějaké dekorace, jako jsou závěsy nebo koberce, které mu dodají další barevné tóny. Při jejich výběru se zaměřte především na kvalitu materiálu, který by měl být také snadno udržovatelný. Existují také materiály, které jsou snadno omyvatelné a voděodolné. Ty ocení především rodiče malých dětí.

3.   Přidejte osvětlení

Osvětlení hraje důležitou roli v atmosféře každé místnosti. V obývacím pokoji je obzvláště důležité mít různé zdroje světla, které lze využívat v závislosti na situaci – ať už chcete odpočívat, nebo si číst knihu. Můžete se rozhodnout pro nástěnná svítidla, stropní lampy a stojací lampy s LED žárovkami pro energeticky úsporný design. Pro větší teplo a atmosféru můžete také přidat svíčky nebo světelné řetězy. Rozhodně zvažte také přidání aromalampy, s jejíž pomocí ve vašem obývacím pokoji vyčistíte a příjemně provoníte vzduch.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup