Bezúročná půjčka

Úrok je slovo, které u většiny lidí vyvolává velice negativní reakce. Pokud někdo musí platit úroky, rozhodně není rád a mnohdy hledá cesty, jak se těch proklatých úroků zbavit. Bezúročná půjčka může být jisté východisko a také možnost, jak si jednoduše půjčit peníze.

Půjčka bez úroku z prodlení

Jenže pokud se řekne bezúročná půjčka, neznamená to, že neplatíte nic navíc. Pouze to, že je půjčka zbavená úroku z prodlení a tak je výpočet samotné bezúročné půjčky snadnější, neboť nezahrnuje procenta a podivné čísla, která se složitě počítají. Jenže i tak platíte poplatky za zpracování, vyřízení nebo tak něco.

Jde o to, že nikdo by neposkytoval finanční půjčku jen tak, aby lidem udělal radost. Je jasné, že z toho těží a to pomocí poplatků.

chybí vám penízePoplatky u bezúročné půjčky

Jestliže vyhledáváte výhradně bezúročné půjčky, není absolutně jasné, zda se jedná o finanční půjčku výhodnější, než by byla ta s přiděleným úrokem z prodlení. Protože někdy jsou poplatky dražší a tudíž zas nejde o nějak zvlášť výhodnou půjčku v případně bezúročného úvěru. Nicméně pro lidi je všeobecně bezúročná půjčka lákavější právě proto, že ty nenáviděné úroky neobsahuje. To, že poplatky udělají mnohem více, už některé nezajímá a tak raději zvolí právě bezúročnou půjčku.

Bankovní i nebankovní půjčka

Nejen nebankovní sektor poskytuje bezúroční půjčky. Někdy i banky inzerují ve své nabídce právě bezúročnou půjčku, i když jich není moc. Často se však jedná o vrácení úroků při předčasném placení, nebo bezúročnou půjčku na dobu omezenou, tedy třeba několik měsíců a podobně.

Bezúročná půjčka versus výhodná půjčka

Kdo chce získat opravdu výhodnou půjčku, nesmí se omezovat na hledání pouze bezúročných půjček, ale také propočítat konečné splátky u všech možných poskytovatelů a jednotlivých nabídek. Jedině tak si pak může vybrat tu skutečně nejvýhodnější finanční půjčku, ať už bezúročnou, nebo s úroky. Opravdu výhodnou půjčku nabízí v dnešní době i Homecredit.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup