Pánské košile jsou vhodné pro formální i neformální příležitosti

Muž má být elegantně oblečený za všech okolností. Svému šatníku by měl věnovat náležitou pozornost, vždyť dokonale může vypadat při sportu, při volnočasových aktivitách, v práci, na plese nebo při návštěvě divadla. Jeho šatník by měl být dostatečně barevný, aby nepůsobil tak, že chodí oblečený stále stejně, a při oblékání by měl dokázat využít i různých doplňků, které celkový vzhled vždy podtrhnou. Na druhou stranu nevhodně zvolené doplňky mohou mít spíše opačný efekt. Umění vše barevně dokonale sladit ocení především ženy a u ostatních kolegů nebo nadřízených tím může muž vzbudit dostatečný respekt.

V určitých situacích je třeba výběru pánské košile věnovat náležitou pozornost

Velmi pohodlné při nošení jsou pánské košile. Hodí se téměř ke každé příležitosti, snad jen při sportovních aktivitách jsou mnohem pohodlnější trička nebo mikiny. Jinak lze ovšem košili obléct jak při volnočasových aktivitách, tak při formálních příležitostech. Je ale třeba rozlišovat mezi tím, pro jakou akci košili vybíráte. Jiné košile se nosí k džínám a sportovnímu saku, jiné zase v kombinaci s kravatou. Velmi velkou pozornost je třeba věnovat výběru košile k pánskému obleku, protože nošení obleku se řídí podle zásad společenské etikety.

bestselleryPokud budete vybírat košili do pánského obleku, musí se vždy jednat o pánskou košili společenskou. Barvu košile ale volte podle příležitosti, na kterou se chystáte. Na důležitá obchodní jednání, do divadla nebo opery si oblečte košili bílou, při běžném denním nošení lze vybírat mezi světlými pastelovými barvami. Košile mohou být jednobarevné nebo s jemným vzorem, nejčastěji proužkem. Pro večerní a oslavné příležitosti se hodí tmavší a výraznější barvy. Vždy je třeba košili náležitě barevně sladit s kravatou, a to tak, aby košile a kravata tvořily kontrast. Do obleku vybírejte pouze pánské košile s dlouhým rukávem. Správná délka rukávu je v tomto případě velmi důležitá. Z rukávu saka totiž musí vykukovat kousek manžety košile. Pokud tomu tak není, je rukáv košile příliš krátký, pokud vykukuje příliš, je zase velmi dlouhý. Ideální je, aby vykukovaly zhruba dva centimetry manžety košile. Pokud budete vybírat košili, kterou budete nosit pouze v kombinaci s kravatou, na délce rukávu tolik nezáleží, ale i tak by měl zapnutý rukáv košile sahat jeden až dva centimetry pod zápěstí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup