Jak se učit jazyky během lockdownu

Právě teď to vypadá, že s námi zůstane online a distanční výuka déle, než jsme si mysleli. Můžeme jásat, nebo být nešťastní, ale jedno je jasné – všichni se musíme přizpůsobit situaci. Zkusme se na to tedy podívat pozitivně a vytěžit z pobytu doma a zavřených jazykových kurzů co nejvíce.

Mnohým z nás pobyt doma příliš nevyhovuje. Homeoffice je pro nás trápení a rádi bychom ven mezi lidi! Ale když se odhodláme, po skončení lockdownu budeme o spoustu znalostí bohatší. Jak se tedy přesvědčit a učit se? V tomto článku vám dáme několik tipů, jak se učit jazyky z domova.

b6ff2d66bb36c29fed52f5b9b079d6bb1

Důležitost motivace

Před tím, než se začnete učit jazyk (a to i mimo lockdown), je dobré vyjasnit si sám v sobě, proč se vůbec chcete jazyk učit. Chcete v práci dosáhnout na povýšení? Chcete se dorozumívat na cestách? Chcete získat certifikát?

Jakmile si uvědomíte, proč je pro vás důležité jazyku umět, můžete se k tomu vracet v momentech, kdy se vám do studia angličtiny nebo jiného jazyka nebude chtít. Třeba v karanténě. Ne nadarmo se říká, že pokud máte dobrou motivaci, je už z půlky vyhráno.

Překonejte nechuť k online kurzu

Studium s lektorem v podobě jazykového kurzu, ať už individuálního nebo skupinového, je stále považováno za nejúčinnější způsob, jak se učit jazyk. V současné době jsou však jazykové školy zavřené a s lektory se můžete setkávat jen online. K tomu bývají studenti často velmi skeptičtí.

403443b9de0160c75ad07a5477d50fed1

Rozumíme jim, ale snažíme se je přesvědčit, ať online výuku aspoň vyzkoušejí. Jakmile si zvyknete na specifický způsob komunikace, zjistíte, že jsou online hodiny stejné jako prezenční. A navíc k tomu ještě nemusíte nikam cestovat, ale lektor je vlastně u vás doma. I když virtuálně. Dejte tomu šanci!

Tipy na doma pro samouky

Tak předně se učte to, co vás zajímá a neotravuje. Rádi chodíte do restaurací? Nastudujte si fráze a slovíčka z této oblasti. Rádi hrajete tenis? Proč si nepřečíst něco zajímavého o Wimbledonu? Zkrátka se snažte v hlavě přepnout z „nutnosti se učit“ do „jdu dělat něco, co mě baví“.

Co se týče knih, netrapte se hned ze začátku vysokou literaturou. Jako odrazový můstek vám nádherně poslouží knížky pro děti. A věděli jste, že je spousta audiopohádek v nejrůznějších jazycích?

e50ec551609c35e1f62d6a542f37d8a91

Využijte populární kultury. Určitě máte nějaký oblíbený film nebo seriál. Ať už to jsou Přátelé, Harry Potter či Městečko Twin Peaks nebo cokoliv jiného, pusťte si je tentokrát místo dabingu s titulkama. Objevíte nová slovní spojení a možná vám vaše oblíbené dílo začne v originále dávat větší smysl!

Utvořte si rutinu a dodržujte ji. Pravidelnost je základ studia jazyků, ale najděte si to, co vám vyhovuje a nemusíte se do toho nutit. 15 minut četby před spaním, jedna strana v učebnici týdně, podcast každý den? To je na vás. Daný plán však dodržujte.

Tak co, rozhodli jste se jít lockdownu navzdory a pustit se do studia jazyka? V Jazykové škole PELICAN vám rádi zprostředkujeme online kurzy s lektorem individuálně i ve skupině. Tak nám napište nebo zavolejte a pusťte se do toho rovnou!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup