Kdy pořídit dítěti první kolo?

Nejspíše si pamatujete, jak jste poprvé usedli na kolo a rodiče vás bedlivě sledovali. První jízda na kole je pro mnohé z nás nezapomenutelná. Jak ten čas letí, že? A nyní možná už uvažujete nad pořízením prvního kola pro svého potomka, ale nevíte si rady, zda již přišla správná chvíle? Právě to vám objasní tento článek.

Jaký je nejlepší věk na pořízení prvního kola?

Ačkoliv by bylo nejjednodušší stanovit konkrétní věk, kdy první dětské kolo dítěti pořídit, tak to v podstatě nejde. Každé dítě se vyvíjí různě rychle, a proto je třeba brát ohledy zejména na jeho pohybové schopnosti. Za ideální věk je běžně považováno rozmezí 3–5 let. Avšak není na škodu začít i v pozdějším věku, kdy už se obejdete i bez postranních koleček. Hlavně nezapomínejte na to, že není vhodné dítě jakkoliv do jízdy na kole nutit, jelikož by to vedlo pouze ke strachu a averzi. Jízda na kole má být pro dítě zábavou, proto buďte velmi trpěliví. Není se třeba vůbec obávat, že se váš potomek na kole nenaučí.

Kdy pořídit dítěti první kolo

Jaké dětské kolo vybrat?

Kromě vhodného načasování je třeba zohlednit také výběr správného dětského kola. Dětská kola jsou dnes nabízena v mnoha variantách a při výběru je třeba zohlednit velké množství parametrů. Ať už jde o velikost kola, vzdálenost sedla od řídítek či váhu kola. Je třeba také zvážit pomocná balanční kolečka, bez kterých se neobejdou především nejmenší děti. A nezapomenout na bezpečností prvky, především helmu, odrazky, světlo apod.

Obraťte se na zkušeného prodejce

Vybrat správné jízdní kolo není vůbec jednoduchou záležitostí. Dětská kola jsou toho zářným příkladem. Proto je vhodné se vždy obrátit na specializovanou prodejnu jízdních kol, kde vám dokáží co nejlépe poradit. Pokud bydlíte poblíž Prahy nebo Plzně, pak můžete využít služeb MMR E-bike. Nabízená dětská kola této prodejny najdete přímo na jejích webových stránkách. Navíc vaše dítě bude moci vyzkoušet dětské kolo přímo na prodejně a odborný personál mu ho seřídí přímo na jeho postavu.

Nakonec zde můžete pořídit kolo i sobě, najdete zde horská jízdní kola, krosová kola, trekingová kola či elektrokola.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup