kotvicnik

Který způsob konzumace kotvičníku vám nejlépe vyhovuje?

Kotvičník zemní je bylinný doplněk stravy, na který nedá dopustit snad žádný muž. Svoji pozornost by na něj ale měli zaměřit i ženy. Kotvičník totiž není jen bylinkou pro muže, pozitivní účinky má i na vyladění ženského hormonálního systému. Užívat ho je možné v mnoha podobách, kterou z nich si vyberete vy?

Kotvičník jako prášek

Asi nejjednodušším způsobem, jak užívat kotvičník je konzumace prášku. Ten je obvykle připraven z kotvičníku, který je dovážen ze zemí s vysokým podílem slunných dnů. Nejlepší kotvičník je tradičně z Bulharska. Kotvičník v podobě prášku si můžete nasypat na ranní kaši, rozmíchat ve vodě a vypít anebo si jím přichutit smoothie nebo jogurt. Prášek můžete přidávat i do svých oblíbených pokrmů, koktejlů nebo i potravin, jako je jogurt. Je to skvělý způsob, jak zajistit, abyste z kotvičníku získali všechny zdraví prospěšné látky.

Kotvičník v kapslích

Tento způsob konzumace kotvičníku patří mezi nejpraktičtější. Pokud jste vytíženi a nemáte čas konzumovat kotvičník v podobě prášku, pořiďte si ho ve veganských kapslích. Ty jsou naplněny právě práškem. Díky této formě můžete mít kotvičník neustále při ruce a k dispozici i na místech, kde není prostor pro větší manipulaci, například v práci anebo na cestách. Pravidelné užívání tohoto doplňku stravy podpoří váš imunitní systém a pomůže udržet zdravou hormonální rovnováhu.

Odvar z kotvičníku

Dalším účinným způsobem užívání kotvičníku je příprava odvaru. Ten může mít jako základ čerstvě vypěstovanou bylinku, sušenou nať anebo výše zmíněný prášek z kotvičníku. V posledním případě použijte maximálně 2 čajové lžičky na 250 ml vody a takto připravený nálev alespoň půl hodiny vařte. Poté nechte zchladnout a vlažný popíjejte. Odvaru z kotvičníku by se měly vyhnout těhotné a kojící ženy. Samozřejmě není vhodný ani pro děti a mladistvé.

Tinktura z kotvičníku

Pokud máte k dispozici čerstvou bylinku, můžete si z ní připravit domácí tinkturu. Stačí naložit kotvičník na 14 dní do čistého lihu z lékárny a poté scedit. Jako alternativu můžete použít i vysokoprocentní potravinářský alkohol. Účinky kotvičníku v domácí tinktuře mohou být různě silné. Proto je dobré si jeho působení předem ověřit užitím malého množství.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup