malirske platno

Malířské plátno – klíčový prvek pro vaše umělecké dílo

Pokud se rádi věnujete malování a plánujete vytvořit vlastní obraz na stěnu nebo darovat někomu vlastnoručně malovaný obraz, pak nezbytnou součástí vašeho projektu bude kvalitní malířské plátno. Malířská plátna jsou jedním z nejčastěji používaných podkladů vedle papíru a dnes jsou snadno dostupná. Při výběru správného malířského plátna je několik důležitých faktorů, na které je třeba brát ohled.

Na plátno jsou vhodné akrylové a olejové barvy

Nejvhodnější barvy pro malování na plátno jsou akrylové a olejové barvy. Malířská plátna umožňují použití široké škály malířských médií, ale akrylové a olejové barvy jsou mezi nimi zvláště oblíbené. Tyto barvy mají výhodu ve voděodolnosti po zaschnutí, dlouhé životnosti a skvělé krycí schopnosti. Akrylové barvy mají navíc výhodu, že je lze ředit vodou, zatímco u olejových barev je třeba použít rozpouštědla. Je třeba mít na paměti, že akrylové barvy rychle schnou, a proto je potřeba při malování s nimi přizpůsobit své tempo.

Jak na výběr plátna?

Pokud jde o výběr správného plátna, je třeba zvážit několik faktorů. První rozhodnutí se týká volby plátna na rámu nebo bez rámu. Pokud si chcete ušetřit starosti, doporučuje se vybrat malířské plátno v rámu. Pokud však plánujete vytvořit obraz atypického tvaru, pak může být lepší volbou plátno bez rámu. Důležitou charakteristikou plátna je také materiál. Existuje několik možností, jako je lněné plátno, které je pevné a vysoce kvalitní, ale dražší. Další možností je bavlněné plátno, které je pružné a cenově dostupnější, ale je třeba si dávat pozor na kvalitu. V ideálním případě lze zvolit směs bavlny a lnu, která nabízí dobrý poměr ceny a kvality.

Plátna nabízí různé velikosti

Nakonec je třeba vybrat správnou velikost plátna, což závisí na vašich plánech a preferencích. Pokud si nejste jisti, jakou velikost plátna zvolit, můžete se rozhodnout pro sadu malířských pláten, která nabízí různé velikosti. Sada malířských pláten je navíc většinou cenově výhodnější než si kupovat různé velikosti pláten jednotlivě.

Pro nákup malířských pláten a dalších výtvarných potřeb můžete navštívit e-shop nebo kamennou prodejnu Kreativ – Výtvarné potřeby Praha 4.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup