Pripad Conquest Big E

Případ Conquest Big E

Nedá se vždy všem pomoci a všechny zachránit, ale organizace Remember Me Rescue se snaží napravit alespoň část křivd. Poskytuje ustájení dostihovým koním, které zachránila nějakou cestou před nedobrým koncem. Ve svých stájích má ustájené nově kromě The Deputy také ještě mladíka Conquest Big E, kterého ale čekal neodvratný konec, tak či onak.

Conquest Big E je vlastně typickým příkladem situace, o které se příliš nemluví. Pokud úspěšný kůň není odeslán do chovu a nebo, pokud je valach, včas není odejit z dráhy, postupně klesá výkonnostně níže a níže, až dorotuje do claiming dostihů za pár peněz a odkud už pak v USA vede nezřídka cesta do kill penu. Týkalo by se to i tohoto krásného bílého valacha, který byl jednu dobu dosti populární. Jako roční syn Tapita stál 700 tis. dolarů, koupili ho Conquest Stables. Ve výprodeji kompletní stáje roku 2016 byl prodán za 100 000 $ novým majitelům, pro které vyhrál velký dostih Gulfstream Park Mile Stakes, v němž porazil i vítěze Kentucky Derby Always Dreaming. To byla valachova nejhvězdnější hodina, byť k ní přidal pár dalších výsledků. Poté už následoval sešup dolů, první prodej, napřed za 50 tis. $, v témže roce 2019 pak byl prodán znovu, už jenom za půlku. Jeho výsledky touto dobou už byly dosti mizerné, bylo zjevné, že kůň ztratil zájem nebo něco není v pořádku. Také se už neobjevoval na těch nejlepších závodištích. A tak jeho přihláška do claiming dostihu za 3500 $ na marginální dostihové dráze kdesi v Nebrasce vyvolala zájem paní, která s koněm neměla nic společného, ale znala ho z lepších časů. Zalarmovala organizaci Remember Me Rescue a ta valacha vykoupila. Koni bude poskytnuto ustájení a péče do doby, než se vzpamatuje, a pak se rozhodne, jestli bude nabídnut k adopci, nebo už zůstane ustájen tam natrvalo. To už bude záviset na jeho zdravotním stavu.

Seriózní organizace jako Remember Rescue Me bohužel v České republice nemáme, ale při pohledu na inzeráty prodejů kdysi slavných koní všech plemen nebo již nikterak neužitečné, by se asi uplatnila. Dát těm koním ustájení, dobrou péči a ještě to vše ufinancovat, není ale bohužel jen tak.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup