Kdy je hrazena zdravotni domaci pece pojistovnou

Kdy je hrazena zdravotní domácí péče pojišťovnou?

Zdravotní domácí péče je poměrně finančně náročná. V některých případech je ale hrazena zdravotní pojišťovnou. V článku se dočtete více informací.

Zdravotní domácí péče pro některé rodiny nebo jednotlivce nemusí být finančně dostupná. Naštěstí ale existuje možnost, jak ji získat zcela zdarma. V následujících řádcích vám tedy ukážeme, v jakých případech je zdravotní domácí péče hrazena zdravotní pojišťovnou.

Kdy to platí pojišťovna?

Domácí zdravotní péče Praha je poskytována dlouhodobě nemocným. Pacient tak nemusí trávit dlouhé dny v nemocnici a pod neustálým dohledem lékařů. Domácí prostředí často přináší pohodlí potřebné pro rychlejší uzdravení nebo lehčí průběh nemoci. V jakých případech je ale hrazena zdravotní pojišťovnou?

O tom rozhoduje především ošetřující lékař. Základem pro posouzení, jestli bude domácí péče Liberec pacientovi proplacena zdravotní pojišťovnou, je jeho zdravotní stav po opuštění nemocnice. Důvodem k návrhu domácí péče tedy bývá především stav pacienta, který stále vyžaduje kvalifikovanou ošetřovatelskou péči a zároveň neumožňuje, aby se pacient sám dostavil na vyšetření do zdravotnického zařízení. V obou případech se ovšem musí jednat o ošetření, která je v domácích podmínkách vůbec možné provést.

Domácí péče a zlepšení zdraví

Domácí zdravotní péče probíhá za pomoci kvalifikovaných zdravotnických pracovníků. Nejedná se přímo o lékaře, ale jde často o vystudované sestřičky. Proto je domácí péče schvalována pouze v případě, kdy není potřeba přímý zásah doktora. Kvalifikovaní pracovníci (nelékaři) pak mohou provádět celou řadu úkonů – od ordinované parentální terapie, ošetření stomií, výplachy, cévkování nebo laváže.

Domácí péče přitom výrazně přispívá k udržování nebo zlepšení zdravotních stavu člověka. Pokud je to tedy možné, lékaři velice často sahají právě po této možnosti. Ta je navíc hrazena ze zdravotního pojištění, což je bonus i pro pacienty s nižšími příjmy.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup