Guarana: opravdu jen stimulant anebo zázračný prostředek na hubnutí a povzbuzení organismu?

Řekne-li se stimulant, představí si mnozí z vás nejspíše výrazně pomalovanou nádobu s tabletami chemického původu, které budou primárně určeny na růst svalů a udržení dlouhodobého přívalu energie i na úkor jiných deficitů v organismu. I guarana je stimulant. Její charakter je ale trochu jiný. Jde o přírodní stimulant, jehož hlavním smyslem, je pomoci organismu a při svém působení nezpůsobit více škody než užitku. Také ji nepořídíte za velké peníze v pestře pokresleném obalu, ale obvykle v poměrně nenápadných krabičkách. I prodejci guarany cílí na jiný smysl než producenti průmyslově vyráběných stimulantů.

Hit domorodých indiánů, ale i moderních lidí

Guarana je plodem keře zvaného Paulinie nápojná, jehož účinky objevili již staří indiáni z amazonských pralesů. Moderní doba naštěstí jejich vědomosti neztratila, proto si i my dnes můžeme dosyta vychutnat pozitivní účinky guarany na vlastní kůži. Dnes je již sice nevidíme jako magické, což bylo v době indiánů zcela běžné, protože neměli nástroje na prozkoumání účinků složek této rostliny. Již víme, co konkrétně v guaraně působí na lidský organismus, protože jsme její složky podrobili detailnímu zkoumání.

Guarana 100 kapsli

Na rychlovku s guaranou zapomeňte

Jestliže jste příznivci rychlých účinků, vsaďte raději na kávu. Ta vás rychle nabudí a zhruba po půl hodině budou její účinky tytam. Naproti tomu guarana si v tomto ohledu dává načas. Její účinky pocítíte nejdříve po hodině, zato budou trvat několik dalších hodin. Konzumujete-li guaranu v prášku, zřejmě nebudete nadšeni z její chuti. Tu si můžete trochu vylepšit, spojíte-li ji s ovocem či dalšími přírodními dochucovadly. Skvělý je například i čekankový sirup. Připravit si tak můžete výtečnou snídani, v níž nebude zemitá chuť guarany ani cítit, zato však pocítíte její účinky. Z prášku z guarany si můžete připravit ale i chutné smoothie anebo tuto rostlinu se zázračnými účinky jednoduše konzumovat v podobě praktických kapslí.

Pro zvýšení účinku kombinujte

Chcete-li dosáhnout kvalitnějších účinků guarany na povzbuzení vašeho organismu, konzumujte ji ve směsi s některým dalším stimulantem. Velice oblíbený je v tomto směru kotvičník, který je znám zejména díky svým silným účinkům na povzbuzení mužského ega a výkonnosti. I ten lze přijímat ve formě praktických kapslí, které můžete mít vždy po ruce a dodat svému organismu energii vždy, když budete klesat na mysli a bude se o vás pokoušet deprese.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup