snehova radlice

Radlice na sníh nesmí chybět na žádných komunikacích

I když letos zatím tolik sněhu nenapadlo, existují místa, která se bez speciální radlice na sníh prostě neobejdou. Naše hory se i přes docela vysoké teploty pyšní sněhovou pokrývkou, proto je tedy nutné sníh v zimě alespoň na horách odhrnovat. Bez pomoci speciálních aut a vybavení bychom se na komunikacích moc nepohnuli. A o tom, kolik by se stalo dopravních nehod ani nemluvě!

Radlice se dají použít nejenom na sníh

Samozřejmě, prvotní funkce těchto radlic je na odklízení sněhu. I přes jejich název „radlice na sníh“ s nimi ale můžete odklízet i zeminu či jiné nečistoty na silnicích beze sněhu. A zároveň je možné s nimi i rozprostírat různá stavební materiál, proto jsou hojně využívány dokonce i na stavbách. Díky jejich výměnnému systému adaptérů je možné je připevnit na různé tažné dopravní prostředky, jako jsou například:

  • traktor
  • rypadlo
  • nakladače a jiné

Všechny radlice disponují výměnným gumovým břitem.

snehova radlice

Jaká je cena sněhových radlic?

Samozřejmě záleží na tom, jaký typ radlice na sníh si vyberete, nicméně za ty nejkvalitnější na trhu se považují radlice značky UNC, Locust, Novotný, Bobcat+Euro. Cena těchto kvalitních radlic se pohybuje v rozmezí 27 – 34 tisíc korun. Šířka gumového břitu na těchto radlicích se pohybuje od 2000 do 2400 mm. Tento rozměr je dostačující jak k odstranění sněhu, tak k rozprostírání materiálu na silnicích a stavbách.

Kdo zodpovídá za úklid sněhu?

Tato otázka trápí většinu z nás každou zimu. Sníh, který napadá na váš pozemek je samozřejmě ve vaší kompetenci, nicméně přilehlá komunikace a chodníky jdou za zodpovědnost obci nebo městu. Často se na veřejných komunikacích stávají nehody kvůli náledí, dávejte si proto pozor, město často nechává chodníky zasypané.

Úprava komunikace je v zimě naprostou nezbytností.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup