napajecka pro slepice

Víte, kolik vody potřebují slepice?

Začínáte s chovem slepic anebo si říkáte, že po letech byste jim konečně rádi pořídili profi vybavení, abyste si ušetřili práci? V obou případech jsou napáječky pro slepice nezbytnou součástí vybaveni a měly by být pečlivě vybírány, aby se dosáhlo jejich maximálního využití. Při jejich výběru vezměte v potaz nejen technologii, ale také objem. Každá slepice totiž potřebuje mít zaručen určitý objem vody každý den, aby dobře prosperovala.

Kolik napáječek pro slepice koupit?

Počítejte v průměru s jednou pětilitrovou napáječkou na deset slepic. Některé slepice však mohou vodu chránit, jako by byla jejich osobním majetkem, a odhání od ní ostatní. Pokud k tomu na vašem dvoře dochází, zvažte pořízení další napáječky, aby měly všechny slepice přístup k čisté pitné vodě po celý den. Zvolit můžete samozřejmě také menší napáječky a pořídit jich více. Vždy ale počítejte zhruba s 0,5 litry čisté vody na slepici na den.

Na zemi nebo ve vzduchu?

Při výběru napáječek pro slepice se zamyslete nad tím, jaký typ by byl pro vaše hejno nejvhodnější. Z hlediska provedení máte možnost výběru mezi 2 variantami: napáječky na zem a do vzduchu. Napáječky na nožičkách, které se staví přímo na zem, jsou cenově výhodnější, ale ujistěte se, že je lze snadno čistit. Počítat také musíte s tím, že je budete muset každý den naplnit čerstvou vodou. Závěsné napáječky jsou naopak pohodlnější, protože je lze připevnit na zeď nebo zavěsit na trám a snadno doplnit hadicí. V závěsných napáječkách pro slepice také snáze udržíte vodu čistou.

Kde by měly být napáječky umístěny?

Aby napáječky správně sloužily svému účelu, je důležité umístit je na přístupná místa. Ideálně vedle krmítka, aby slepice dosáhly na oba zdroje potravy najednou. Abyste zabránili přehřátí vody v letních měsících, držte napáječky pokud možno mimo dosah přímého slunečního světla. V zimě je lepší umístit napáječky mimo kurník, protože případná vlhkost v kurníku může vést ke vzniku plísní a následným dýchacím obtížím slepic. Ať už si vyberete jakoukoli napáječku, je důležité udržovat ji stále čistou a plnou čerstvé vody. To podpoří dobrý zdravotní stav vašeho hejna a v konečném důsledku zajistí dlouhodobý úspěch vašeho chovu slepic.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup