Zdroje napětí umožňují napájení síťových spotřebičů i v autě

Zdroje napětí slouží k napájení rozličných zařízení, které můžete najít nejen v domácnosti ale i v kancelářích a podnicích. Většinou jde o zdroje, které snižují nominální napětí ve veřejné distribuční síti na nižší úroveň. Nejčastějším výstupním napětím je 12 nebo 24 voltů. Zdroje napětí obsahují také usměrňovače a stabilizátory.

Zdroje napětí a měniče do auta

Zajímavým produktem v nabídce společnosti TME jsou zdroje napětí do auta. Palubní elektrická síť vozidel a dopravních prostředků distribuuje napětí pouhých 12 voltů. Na rozdíl od síťových zdrojů, které napětí snižují, tyto zdroje obsahují step-up měniče, které stejnosměrný proud o nízkém napětí přemění na klasických síťových 230 voltů. S určitým výkonovým omezením je pak možné snadno používat spotřebiče určené do běžné zásuvky.

Zdroje napětí pro notebooky

Společnost TME nabízí i širokou škálu modelů zdrojů napětí, které jsou určené pro použití notebooky. U každého zdroje napětí se uvádí seznam modelů kompatibilních se zdrojem. Zdroje napětí pro notebooky jsou zároveň i nabíječkou, která obstarává nabíjení vestavěného akumulátoru notebooku. Je tak důležité vybrat vhodný model, který odpovídá napěťovým a proudovým parametrům vašeho notebooku.

Mission 129531

Napájecí zdroje pro PC a UPS

Samostatnou kategorií jsou PC zdroje napětí, které slouží k zabudování dovnitř počítačové skříně. Tyto zdroje jsou dostatečně výkonově dimenzovány minimálně na půl kilowattu a více. Nabízejí také dostatek konektorů pro připojení nezbytných komponent jako základní deska, harddisk a další součásti PC. Tyto zdroje nejvíce ocení PC nadšenci a profesionálové, kteří opravují a staví osobní počítače.

Výbornou možností jak ochránit své PC a data ne něm jsou zdroje s UPS, které zajišťují napájení i při výpadcích síťového napětí. Tato funkce je vhodná například pro servery a počítače na nichž závisí provoz důležitých systémů nebo zařízení. UPSka naskočí v momentě, kdy vypadne běžné napájení ze zásuvky. Počítač nebo server tak nepřeruší svoji činnost a vše běží v normálním režimu dokud proud opět nenaskočí nebo nedojde k aktivaci generátoru, který řeší dlouhodobé poruchy dodávek energie.

PoE zdroje pro síťové prvky

Moderní metodou napájení zařízení v počítačových sítí jsou tzv. Power of ethernet zdroj napětí. Tyto zařízení šetří zejména kabeláž, jelikož pro energie využívají datové kabely, které jednotlivé prvky v síti spojují. Může jít o využití neaktivních párů vodičů, po nichž neběží žádný datový přenos. Sofistikovanější systémy umožňují i současné napájení po datových linkách. Výhodou PoE není jen úspora kabeláže, nýbrž i operativnosti použití jako záložního zdroje napětí při výpadku napájení. Nevýhodou těchto zdrojů je poměrně malý napájející výkon, jelikož datové kabely nejsou dimenzovány na přenos výkonu. Napájet takto lze jen energeticky nenáročná zařízení.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup