Znáte řeřichu peruánskou? Anebo vám více říká její druhý název maca?

Tato rostlina podobná tvarem naší řepě je doslova nabita vitamíny minerály a dalšími účinnými látkami včetně aminokyselin, alkaloidů či nenasycených mastných kyselin. Maca si také výborně poradí s harmonizací hormonální soustavy a je opravdovým pomocníkem, pokud byste rádi podpořili svoji plodnost a fyzickou sílu. S macou v zádech si můžete troufnout na cokoliv. Nic pro vás nebude nemožné. Dokonce ani to, před čím jste v minulosti utíkali.

Není řeřicha jako řeřicha

Maca je v našich zemích známa spíše jako řeřicha peruánská. Existuje však i řeřicha setá. S tou si ji ale raději nepleťte. Ta se pěstuje pro svoji lehce kořeněnou chuť a aroma, ale také vysoký obsah vitamínu C. V řeřiše peruánské neboli mace je takových látek ale ještě více. Jejích výjimečných vlastností si všimli již staří Inkové, kteří macu využívali jako posilující potravinu při svých loveckých výpravách. Díky dlouhému vývoji a zkušenostem s jejím zpracováním ji však není dnes již nutné nosit sebou v původním stavu.

V jaké formě lze macu konzumovat?

Dopřát si ji můžete ve formě prášku, který je praktický zejména v případě, kdy potřebujete rychle doplnit důležité vitamíny a minerály. Práškem y macy si můžete osvěžit ranní kaši či jogurt anebo jej nasypat do vody, dobře rozmíchat a vypít. Prášek z macy lze konzumovat ale také ve formě kapslí, které jsou práškem naplněny. Ty si lze sebou vzít například do práce anebo kamkoliv, kde potřebujete rychle doplnit energii a cítit se lépe. V případě, že s macou začínáte, je lepší to nepřehánět. Postupně vyzkoušejte jednu kapsli dvakrát denně, ideálně ráno a večer, a pokud se budete cítit dobře, dávku se nebojte zdvojnásobit. Účinky macy jsou totiž tak silné, že pro někoho mohou být zpočátku příliš.

Funkční adaptogen

Maca je mimo jiné známa jako přírodní adaptogen, tedy látka, která napomáhá organismu přizpůsobit se měnícím se podmínkám okolního prostředí. Kromě toho podporuje duševní i tělesnou svěžest a pozitivně působí také na lidskou obranyschopnost.  Macu peruánskou by do svého jídelníčku měli zařadit všichni, kteří chtějí urychlit svoji rekonvalescenci po prodělané chorobě anebo jsou dlouhodobě na žlučníkové dietě a rádi by podpořili své trávení.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup