Agentura domácí zdravotní péče jako přítel

Říká se, že v nouzi poznáš přítele. Pro mě toho přítele zastoupila agentura domácí zdravotní péče. A ano, bylo to v situaci, kdy jsem si myslela, že nemůže být hůř. Manžel odešel od naší rodiny za jinou a díky tomu, že jsem se hroutila, jsem přišla o práci. Bez prostředků a se dvěma dcerkami. Myslela jsem, že to je to nejhorší, co mě mohlo potkat. Nebylo. Vcelku často jsem chodila na pohovory a hledala novou práci. Do toho mi volal můj už ex-manžel, že Klárku srazilo auto. Tak teď se mi udělalo opravdu zle. Neodvažovala jsem se ani zeptat dál. Naštěstí je jenom hodně odřená a polámaná, žádná vnitřní zranění, ale zlomené obě dvě nohy, a to několikrát. Musí podstoupit několik operací.

Seděla jsem u Klárky, po tvářích mi tekly slzy, ale byla jsem vděčná. Vděčná, že to není ještě horší. Vděčná za to, že musím něco dělat. Abych se nezbláznila. Protože tady byla ještě Julie, moje druhá dcerka. A protože účty se samy nezaplatí a moje úspory mizely vražedným tempem.

Pak se daly věci okolo mě samy do pohybu. Volali mi z pohovoru, že mě vybrali a mohu nastoupit hned v pondělí. Super. Sice to znamenalo, že Julie se bude sama vypravovat do školy, ale telefon už měla, tak to bude muset zvládnout. Prvních pár týdnů v nové práci uteklo jako voda a já pendlovala mezi prací, nemocnicí a domovem. Klárka podstoupila všechny operace a už víceméně nebyl důvod, aby zůstávala v nemocnici. Ptala jsem se manžela, jak si to představuje, jestli by se nemohl o Klárku postarat, ale to jsem se přepočítala. On má svůj život a svoji rodinu. Klárka potřebovala docházet na rehabilitace, na kontroly, dohnat také všechno učení, ale já si nemohla dovolit zůstávat doma, to by se mě v práci rychle zbavili ještě během zkušební doby.

Doktor, který měl Klárku na starosti mi řekl, ať vyzkouším nějakou agenturu domácí zdravotní péče, že lze rehabilitace, převozy i samotnou domácí péči předepsat a je tak možné tyto služby hradit ze zdravotního pojištění. Ještě ten večer jsem se dala do hledání. Potřebovala jsem agenturu, která zajistí tolik potřebnou rehabilitaci, převozy na všechna nutná vyšetření, a i by mohli Klárku pohlídat, než dorazím z práce. V užším výběru zůstaly tři agentury domácí péče. Po osobní konzultaci jsem nakonec zvolila ProCare Medical, kde mi se vším vyšli vstříc, a naopak mi radili, jak co nejlépe zařídit a naplánovat. Zajistili domácí fyzioterapii, převázali hojící se rány, kdykoli bylo potřeba, a dovezli Klárku na všechna možná vyšetření, protože provozují i převozovou sanitní službu. Klárku nejen pohlídali, ale také se s ní učili a jakmile to bylo možné začali s ní chodit na procházky.

Nyní je to už rok, Klárka zase běhá. A když onemocní ona nebo Julie, ani si neberu volno v práci, ale volám sestřičkám z ProCare Medical. Holky je mají jako tety a já si svou dovolenou šetřím na výlety a prázdniny. Teď jen doufám, že to nejhorší mám za sebou. Každopádně je příjemné vědět, že jsou tu i firmy pro domácí zdravotní péči, což jsem předtím netušila.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup