Kde si v Praze zacvičit venku? Město nabízí mnoho volně přístupných prostor

Některé dny jsou tak krásné, že je člověku skoro líto se zavírat ve fitness centrech a nebýt raději někde na čerstvém vzduchu. Pokud si chcete dobře zacvičit, fitcentrům se určitě nevyhýbejte, protože nabízejí profesionální stroje i služby, ale kombinace s venkovním cvičením určitě není na škodu. Kde v Praze najdete venkovní posilovny nebo volně přístupná sportoviště?

Dostupná jsou hřiště i venkovní posilovací stroje

I když máte oblíbené například fitness centrum na Praze 10, někdy stojí za to vyzkoušet venkovní sportoviště. Jedná se obvykle sice o jednoduché vybavení, ale svaly na něm utužíte bez problému.

Veřejně dostupné sportovní hřiště najdete například poblíž nemocnice Na Františku. Hřiště je otevřené každý den, jen na noc se zamyká. Je zde běžecká dráha, žebříky, hrazdy a další kovové konstrukce, na nichž lze posilovat.

Podobné prostory nabízí i Rajská zahrada na Praze 1. Hřiště je otevřeno pouze v sezóně, to znamená od dubna do října. Lze tu využít hrazdy, bradla nebo protahovadla, podobně jako ručkovadlo nebo žebřiny.

Některé venkovní posilovny jsou na oblíbených běžeckých trasách

Venkovní posilovnu s několika stroji má i Praha 10, najdete ji například v Havlíčkových sadech. I když zde není hrazda ani bradla, určitě využijete jiný ze zde přístupných posilovacích strojů. Pokud máte oblíbenou posilovnu na Praze 10, můžete zároveň jako doplněk využívat i tu venkovní.

Malé venkovní fitness sportoviště je i pod vodáckým kanálem v Troji na Praze 7. I když jsou tu jen dva stroje, představují ideální zastávku třeba při běhání. Na Praze 7 je k dispozici také venkovní posilovna ve Stromovce, kde jsou lavičky na posilování břicha, bradla a další kovové posilovací stroje.

Zacvičit si můžete také na Petříně u Lauba, v Modřanech u nádraží, v Centrálním parku Pankrác a na mnoha dalších místech. Stačí si najít to své.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup