Lyžování Rakousko – kam vyrazit s dětmi a kde si to užijí především aktivní lyžaři

Rakušané věnují v posledních letech mimořádnou pozornost nejen technickému vývoji vleků a lanovek, ale především i umělému zasněžování, a to i v malých centrech. Tato místa už tak nejsou odkázána jen na vrtochy přírody. Svou dovolenou si klidně naplánujte i hodně dopředu, lyžování Rakousko – to znamená, že sníh tu najdete pořád.

Proč vyzkoušet rakouské Alpy

Jde o nejbližší alpskou zemi, do středisek se tak dostanete pohodlně a bez problémů autem, a to po dobře upravovaných silnicích a dálnicích. Najdete tu střediska špičková a velká až po ty menší a rodinného typu. Ubytování tu bývá většinou v menších objektech, které kouzelně zapadají do zdejší krajiny. Ve střediscích najdou skvělou zábavu i ti, kteří příliš neholdují sjezdovkám. Samozřejmostí je cenově dostupné občerstvení, od místních specialit až po rychlé občerstvení. Jestliže máte rádi zimu a lyžování, Rakousko bude pro vás to nejlepší možné řešení.

BAD KLEINKIRCHHEIM skvele lyzovani v laznich

Kam zajet s dětmi a úplnými začátečníky

Rakouské Alpy nabízí perfektní střediska pro začínající lyžaře i menší děti. Pokud ale neumíte lyžovat vůbec, je lepší se to alespoň trošku naučit tady u nás, na našich sjezdovkách. V tomto směru patří Rakousko do vyšší cenové kategorie a lyžařská škola by se vám mohla prodražit, a to nemluvě o jazykové bariéře. Pozvolné sjezdovky a skvělý servis nabízí například střediska Nassfeld – Hermagor nebo Lungau – Obertauern.

Lyžování i pro pokročilé lyžaře

Pro zkušené lyžaře je Rakousko naprosto ideální. Každý, kdo je na lyžích jako doma, si zde užije nezapomenutelnou jízdu po červených i černých sjezdovkách. Například nejstarší korutanské lyžařské středisko na hoře Gerlitzen je panoramatické, středně velké a namířené do všech světových stran. Z vrcholu hvězdicovitě rozběhnuté sjezdovky je možné horu objet, jako při lyžařském safari. To je zde s nadsázkou nazývané Stella Ronda.

Už se těšíte, až si zase zalyžujete?


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup