Wakeboarding jeden z nejpopulárnějších vodních sportů

Wakeboarding patří k zábavným vodním sportům, jejichž popularita v současné době rapidně stoupá po celém světě. Tak jako snowboarding překonává v zábavnosti klasické lyžování, tak i jízda na wakeboardu nahrazuje klasické vodní lyžování za člunem.

Co je to wakeboarding?

Často se tento vodní sport popisuje jako směs snowbordingu, surfování a skateboardingu. Wakeboarding používá pro jízdu na vodní hladině jedno široké prkno namísto dvou lyží. Aby se jezdec udržel na wakeboardu používá gumové vázání, které mu podrží nohy na prkně stejně jako u snowboardu.

Ze začátku se může wakeboarding zdát jako náročný a nebezpečný. Ovšem naučit se jezdit je velmi snadné a přitom zábavné. Klouzání po vodní hladině ať již za člunem nebo na vleku je opravdovým zážitkem. Pokud začnete s wakeboardingem hrozí reálné nebezpečí, že se na něm stanete závislým.

Požadavky na fyzickou zdatnost

Wakeboarding vyžaduje určitou fitness úroveň a silné paže. Ovšem jediná věc, kterou budete opravdu potřebovat je smysl pro humor. Při učení budete provádět různé gymnastické pohyby, které mají zabránit tomu, abyste nespadli z wakeboardu do vody. I když si myslíte, že na to máte, připravte se na to, že se budete bavit a určitě budete mokří.

Ke zvýšení popularity wakeboardingu přispělo to, že se začali využívat vleky, navržené tak, aby zvládly najednou i více jezdců. I v České republice najdete na přehradách celou řadu wake parků, které jsou vybaveny různými kabelovými vleky pro začátečníky i pokročilé. Většinou zde najdete i dráhy vylepšené různými rampami a překážkami, kterými si celou jízdu okořeníte.

Zdravotní a fitness výhody wakeboardingu

Skvělé cvičení

Nejen, že je wakeboarding zábavný, ale také vyžaduje určitou sílu, když používáte své paže k tomu, abyste drželi lano a mohli provádět různé triky ve vzduchu. V podstatě jde o intenzivní procvičení celého těla.

Posiluje svaly paží a nohou

Při jízdě na wakeboardu se musíte udržet na prkně a udržovat stabilní pozici po celou dobu jízdy. Často také budete muset přecházet z těchto statických pozic do zcela nových pro provedení různých triků a technik jízdy.

Zlepšuje pružnost paží a nohou

Jakmile začnete provádět na wakeboardu různé skoky a otáčky bude třeba mít dostatečně pružné vazy a svaly na rukou a nohou, abyste zabránili případnému zranění. Získání lepší hbitosti a pružnosti se pak promítne i do vašich každodenních činností.

Zlepšuje reakční čas a všestrannost

Při jízdě na vlnách se v podstatě v okamžiku může změnit směr vln, což vyžaduje pohotovou reakci a požadovanou změnu polohy na waku.  Právě díky tomu si zlepšujete rychlost reakce, což se opět projeví i v běžném životě.

Zlepšuje duševní koncentraci a odbourává stres

Samotný adrenalin, který se uvolňuje při tomto sportu na odbourání denního stresu nestačí. Při fyzické námaze se však uvolňují i endorfiny, které mají pozitivní vliv na váš duševní stav. Podle jedné studie provedené ve Skotsku v roce 2008 se zjistilo, že sportovní aktivita prováděná venku /kam patří i wakeboarding/ měla až o 50 % větší pozitivní vliv na dušení zdraví než sportovní aktivity uvnitř.

Chcete o wakeboardingu vědět něco víc? Sledujte blog stránky MysticStore.cz, kde najdete užitečné informace pro začátečníky i pokročilé. Články píší zkušení jezdci z ČR.

Zvažujete nákup wakeboardu a dalšího vybavení? Zeptejte se na blogu nebo přímo na Showroomu Mystic v Brně.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup