Tipy, jak dobře prodat byt v Brně

Máte byt v Brně a přemýšlíte o tom, že ho prodáte? Nevíte si ale rady, jak na to? Přemýšlíte o tom, že si vezmete na pomoc realitní kancelář či o tom, že si byt prodáte na vlastní pěst a vsadíte na vaše osobní zkušenosti z okolí Brna? Ať tak či onak, existuje hned několik tipů, které vám ke zdárnému prodeji vašeho byt v Brně rozhodně pomohou.

Osobní konzultace je důležitá

Každému prodeji bytu předchází osobní konzultace, která hraje při prodeji obrovskou roli. Prodej bytu v Brně je tak výhodné konzultovat vždy s profesionály, kteří vědí, jaká je konkrétní situace na trhu s nemovitostmi nejen v daném městě nýbrž i v dané lokalitě, kde se váš byt nachází.

Ekonomická situace obyvatel daného města, vzdělanost, nýbrž i pracovní příležitosti hrají při prodeji konkrétního bytu hlavní roli. Dále je třeba si uvědomit, jaký byt prodáváte a zda se hodí spíše pro rodiny s dětmi či ho ocení spíše ti, kteří žijí sami anebo dokonce studenti, kteří se rozhodnout v tomto krásném městě studovat.

Podstatný je správný odhad tržní ceny

Ve vašem okolí jistě nebudete prvními a dokonce ani jedinými, kteří chtějí prodat svůj byt. Pokud tedy ze svého možná i laického pohledu budete za byt požadovat nesmyslnou sumu, která nebude ani zdaleka konkurovat bytům ve vaší lokalitě, nejspíše svůj byt nebudete moci prodat.

Byt na prodej v Brně musí být nabídnut za takovou cenu, která bude odpovídat trhu s realitami v Brně. Odhad tržní ceny bytu je tak vždy důležité konzultovat a rozhodně netipovat od oka.

Vhodnou alternativou je expertní prodej

Nechcete sázet na realitní kancelář či na makléře? Můžete požádat o pomoc odborníka, který velmi dobře zná veškeré nemovitosti v Brně a rád vám pomůže váš byt prodat. Jedná se o takzvaný expertní prodej. Tento odborník vám pomůže s prodejem, popřípadě vám poskytne několik cenných rad, které vám ke zdárnému prodeji pomohou.

U tohoto prodeje rovněž danému odborníkovi platíte až poté, co je váš byt prodaný, což je oproti realitním makléřům razantní rozdíl. Výše dané odměny se pohybuje okolo 1,5 % z finální prodejní ceny.

Zprostředkování prodeje bez nároku na provizi

Další alternativou, která je velmi oblíbená, je takzvané zprostředkování prodeje bez nároku na provizi. V tomto případě odměnu za prodej platí kupující, tedy nový majitel vašeho bytu.

Prodávající má naopak zprostředkování celého prodeje naprosto zdarma. Výše odměny je v tomto případě více než férová. V tento moment je nejméně zatížen samotný majitel nemovitosti, který nemá s prodejem bytu takové starosti. Stejně tak kupující není zatížen dalšími zbytečnými náklady.

Pokud tedy plánujete prodej bytu v Brně a chcete ho samozřejmě prodat, za co možná nejlepší možnou cenu, je třeba si projít nejen situaci na daném trhu s nemovitostmi ovšem je rozumné se rovněž i poohlédnout po někom, kdo trhu opravdu rozumí a dokáže vám nabídnout férovou cenu.

Realitní seznamka Ziphome.cz

Existuje samozřejmě i třetí možnost, využít služeb tzv. realitní seznamky, která vynechává z celého procesu klasickou realitní kancelář s jejími poplatky. Projekt Ziphome.cz představuje prostor, kde si může majitel nemovitosti bezplatně zadat svůj inzerát.

Z pohledu kupujícího je pak výhoda v tom, že všechny nabízené nemovitosti již prošly ověřením na pravdivost údajů a k dispozici je tzv. realitní asistent Ziphome. Stále tak jednáte přímo s prodávajícím a ten má větší jistotu při nákupu.

Více informací na www.ziphome.cz


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup