izolace

Víte, jakou použít izolaci pod anhydrit?

Anhydritové podlahy jsou v hledáčku stavitelů dlouhá léta. A není se čemu divit, protože kvalita anhydritových směsí jde neustále kupředu a materiál sám o sobě přináší spoustu výhod. Od samonivelace, přes použití v malé tloušťce bez výztuží, až po čistou a rychlou práci. Anhydritové podlahy jsou zkrátka přínosem, když vám je zrealizuje skutečný profesionál. Zapomínat byste však neměli na nezbytné izolace.

Základní druhy izolací pod anhydritové podlahy

Ještě, než přijde na řadu anhydrit, je zapotřebí zvolit důležité izolace. O hydroizolaci se asi nemá cenu příliš zdlouhavě rozepisovat. Každý si jistě uvědomuje, že tato izolace je nezbytností a zabraňuje pronikání vlhkosti do základové desky, potažmo do anhydritu. A jaké izolace tedy použít?

  • Teplená izolace
  • Kročejová izolace

Důležitou roli představují tepelné izolace. Ty primárně zvyšují tepelný odpor podlahy a v kombinaci s podlahovým topením jsou velkým přínosem pro anhydritovou podlahu. Její tloušťka by měla začínat alespoň na 15 cm. Vzhledem k tomu, že jsou kladeny čím dál větší nároky na minimální ztráty tepla z nemovitosti, často je tato hodnota vyšší.

Druhým typem izolace je ta kročejová. S kročejovou izolací docílíte praktického odhlučnění. Tzn., že najde své primární užití hlavně v patrových objektech. Záleží tedy na vás samotných, jakého bytového komfortu si chcete dopřát.

Anhydrit je základ pro kvalitní podlahu

Realizace anhydritové podlahy je procesem, který je závislý na každém detailu. Jestliže v tomto směru nechcete chybovat a toužíte po podlaze s dlouhou životností, vsaďte na odborníky. Jejich služeb se vám dostane například na internetovém portálu anhydrit-podlahy.cz. Až budete mít takové podlahy hotové, můžete přistoupit k finální podlahové krytině, jíž tvoří například přírodní linoleum, vinyl a jiné typy materiálů. Dopřejte si kvalitu, která se jednoduše vyplatí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup