59319 01

Zahradní jezírko to není jen vodní plocha uprostřed zeleně

Když se řekne zahradní jezírko, většina z nás si představí vodní plochu na zahradě, která má po okrajích zasazené rostliny, v nejhlubší zóně plavou krásně barevní koi kapři a v létě se nad hladinou prohání komáři. Většina zahradních jezírek zřejmě takto vypadá, nicméně za jezírko lze považovat také menší či větší nádobu, kterou lze postavit na balkón či terasu. Ta dokáže v parných letních dnech poskytnout vláhu i obyvatelům paneláku a napojit žíznivé ptáky, kteří se v centrech měst pohybují.

Pozor na celkovou hmotnost

Při výběru nádoby, v níž hodláte vytvořit jezírko na balkóně, si dejte pozor na celkovou hmotnost včetně vody, kterou nádoba podlahu balkónu zatíží. Splnění podmínky vodotěsnosti by mělo být samozřejmostí, nikdo nechce jezírkem vytopit spodní sousedy. Ostatní vlastnosti jezírka, respektive nádoby, v níž bude voda napuštěna, jsou ryze na vaší fantazii. Velikost, tvar, osazení květinami si můžete předem promyslet anebo rovnou nakreslit a poté realizovat.

I v malém jezírku mohou být živočichové

Miniaturní zahradní jezírka se bohužel příliš nehodí pro chov ryb, protože voda se v létě příliš ohřívá. Na druhou stranu máte na výběr stále pestrou škálu živočichů, kterou mohou i vaše balkónové jezírko v nádobě obývat. Jsou jimi například vodní plži, drobné žabky anebo hmyz. V letním období můžete počítat i s občasnou návštěvou ptactva.

Jak může vypadat jezírko na balkóně?

Při troše kreativity můžete mít i na balkóně vodní kaskádu. Použít na ni můžete několik skleněných či kamenných nádob umístěných do různých výšek. Vhodné jsou i dřevěné nádoby, které ale dopředu raději raději vyložte gumovou fólií. Při troše fantazie udělají parádu i malé vaničky či betonové nádrže, do nichž nainstalujete vodní čerpadla, která budou vodu přečerpávat z jedné nádoby do druhé.

Minijezírko můžete mít i v zahradě

Miniaturní jezírko, které snadno vytvoříte s využitím prefabrikovaných jezírkových nádob předem definovaných tvarů, si můžete snadno zabudovat i do zahrady. Tento typ jezírek má dlouhou životnost, na výběr máte z mnoha různých tvarů a velikostí a nemusíte řešit případnou díru v jezírkové fólii, která by vám v případě větších jezírek mohla přidělat zbytečně vrásky na čele.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup