Jachting v Itálii

Itálie je nádherná země a jachting je zde skutečně zážitkem na celý život. Hodit se proto bude malý průvodce míst, kde jsou nejlepší Mariny. Možností máte hned několik. Na této dobrodružné cestě narazíte na historická městečka a bíle pláže i zálivy. Na Apeninském poloostrově je také obrovské množství historických objektů zařazených do seznamu Světového dědictví UNESCO. Jachting je náročný sport, proto nezapomeňte na cestovní pojištění.

Jaderské moře

V Jaderském moři narazíte na světoznámé Benátky. Ty jsou také jedním ze symbolů Itálie. Pokud se do tohoto unikátního města chystáte poprvé, budete jistě uchváceni množstvím historických památek. Dále můžete pokračovat do dalších přístavů Murano a Chioggia.

Tyrhénské moře

Skvělé podmínky k plachtění naleznete v Neapolském zálivu, Pontinských ostrovech a také v Capri. Město Neapol je již po dlouhou dobu kulturním centrem. Díky své historii a kráse bylo roku 1995 zapsáno mezi kulturní dědictví UNESCO. V okolí naleznete odlehlé pláže, jeskyně a také divokou flóru.

Dalším městem v této oblasti je Salerno. Znovu město s dlouhou historií ale také průmyslem. Najdete zde marinu Porto Masuccio Salernitano, kde jsou velká nákupní střediska, rybí tržnice, restaurace a také bohatý noční život.

Sicílie

Sicílie je pro jachting jako stvořená. Oblíbenými startovními body jsou Palermo a Massimu. T těchto měst a jejich marin se lze dostat k Liparským ostrovům. Ty jsou mimochodem vulkanického původu.

Na největším z těchto ostrovů Lipari, najdete marinu Corta a přístav Sottomonastero. Ty disponují základními službami. Hodné k prozkoumání jsou také ostrovy Stromboli a Volcano. Jelikož jsou stále vulkanicky aktivní, čeká při nočním proplouvání velká podívaná. Velký pozor si ale dejte v létě. Občas tu je v místních marinách problém s pitnou vodou! To je také další důvod proč si zařídit výhodné pojištění.

Více informací najdete na https://ergo.cz.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup