Řezání vodním paprskem nebo laserem?

Řezání s pomocí CNC strojů může probíhat klasicky a tak trochu postaru, ale také poněkud moderněji. Například firma Awac patří k průkopníkům řezání vodním paprskem, při tom se ale zabývá také prodejem CNC strojů a CNC řezacích strojů, k čemuž patří i náležitý servis. Opravy CNC strojů a servis CNC strojů jsou jejich doménou a vy se tak budete moci spolehnout na plně profesionální pomoc se vším všudy. Ale pojďme si nejprve povědět něco o řezání vodním paprskem.

Síla a přesnost vody

Řezání vodním paprskem realizuje Awac zejména v Praze, v Brně a Plzni a vy si tak budete moci vybrat z následujících služeb dle lokality:

  • Řezání vodním paprskem Praha
  • Řezání vodním paprskem Plzeň
  • Řezání vodním paprskem Brno

Jak už nám tedy napovídá název této metody, řezání vodním paprskem využívá tlak vodního proudu, který je regulován do velmi tenkého a tím pádem i silného paprsku. Zdrojem tlaku jsou zde speciální čerpadla, která ženou vodu až k tryskám. Samozřejmostí je regulovatelnost síly paprsku, ale také tlaku a dalších veličin, vždy záleží na typu práce a především řezaného materiálu. Řezání vodním paprskem umožní průnik do měkčích i tvrdších materiálů a dle toho se pak volí buďto čistá voda, nebo voda s obsaženými abrazivy napomáhajícími brusnému efektu.

Abraziva jsou pevnými částečkami, které umožní ostřejší řezy vodního paprsku, používá se například granát, nikoliv ale ten výbušný. Řezání vodním paprskem je podobně jako CNC lasery řízeno počítačem a speciálním programem, díky čemuž je možné realizovat i hodně složité tvary.

Laser nezklame

A pak zde máme CNC řezací stroje laserové, které využívají při řezání laserového paprsku. CNC laser je vysoce moderním zařízením, které ovšem může být poněkud nákladnější při pořizování. Laser i vodní stroje mají však jedno společné, a sice je nutné zajistit kvalitní servis. Opravami CNC strojů, ale také kvalitním servisem CNC strojů se zabývá společnost Awac, její služby jsou tak velmi komplexní.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup