Prodloužený víkend v Čechách jako ideální náhrada namísto dovolené v zahraničí

Dnešní doba je oproti té předchozí pozitivní v tom, že lidé mohou bez omezení cestovat v podstatě kamkoliv. Tato svoboda je ovšem samozřejmě zpřístupněna pouze těm, kteří na to mají dostatek peněz. Dovolená v zahraničí u moře se snem snad každého z nás, a pokud plány nakonec z nějakých důvodů nevyjdou, nechceme pak o žádné další alternativě ani slyšet. To je ale samozřejmě škoda, protože pěknou dovolenou si můžeme i s celou rodinou užít v rámci cest po Čechách. Naše země skýtá spoustu míst, které po návštěvě úplně volají. Mezi ně bezpochyby patří i Chráněná krajinná oblast Český kras, jenž se nachází nedaleko našeho hlavního města. A co je v Českém krasu vlastně k vidění vám nastíníme v následujících řádcích.

Kulturní a přírodní památky na jednom místě

V prvé řadě je potřeba říci, že na důkladné prozkoumání všech nádherných míst nacházejících se na území Českého krasu vám jistě nebude stačit jeden jediný den. Naštěstí se ovšem v této oblasti nachází dostatek ubytovacích prostor, takže například ubytování na Karlštejně vám dovolí užít si rodinné chvíle naplno a navíc v zátiší sledovat dost možná největší dominantu krasu – hrad Karlštejn.

Tato jedinečná stavba byla častým útočištěm císaře Karla IV., který jej zároveň nechal vybudovat. Váže se k němu pověst, že budovu nesměly obývat ženy. Ta se ovšem nezakládá na pravdě. Prohlídka hradu je rozdělena do tří okruhů a každý z nich jednoznačně stojí za to!

Když už jsme nakousli historické stavby ležící na území Českého krasu, nesmíme vynechat ani Křivoklát. Tento hrad je každoročně vyhledáván tuzemskými filmaři, kteří zde natáčejí pohádky. Není se čemu divit, hrad je to totiž skutečně kouzelný. Navíc se v jeho areálu během sezóny pravidelně pořádají kulturní akce, které nikde jinde neuvidíte.

Příroda v Českém krasu je naprosto jedinečná

Český kras není samozřejmě tvořený pouze hrady a zámky, ale také nádhernými přírodními scenériemi. Za zmínku stojí určitě Koněpruské jeskyně, které jsou hojně vyhledávané jak českými, tak zahraničními turisty. K vidění je zde spletitý systém podzemních tunelů, z nichž vám bude doslova naskakovat husí kůže. Hotel Karlštejn se navíc nachází poměrně blízko, což se pro případný nocleh opravdu hodí.

Na závěr ještě nemůžeme nedoporučit lomy Malá a Velká Amerika, které svým vzhledem připomínají spíše americkou přírodu. Jedná se o velice romantické místo, kde si zamilovaní partneři jistě přijdou na své.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup