Hlasového asistenta už si můžete dovolit i díky půjčce bez doložení příjmů ihned

Hlasový asistent byl již od šedesátých let snem mnoha fanoušků sci-fi seriálu Star Trek a jemu podobných, kde posádky kosmických lodí jen promluvily k palubnímu počítači, a ten odpověděl na položenou otázku, také nastavil nebo zapnul/vypnul v lodi, co mu bylo zadáno. V posledních několika letech už nemusíme o takové technologii jen snít, už si můžeme pořídit podobné zařízení, tedy hlasového asistenta, který si, co se slovních pokynů týká, nezadá s tím ze Star Treku. Díky konkurenci na trhu s elektronikou je navíc dostupný za přijatelnou cenu, takže jeho koupi může pokrýt i menší online půjčka bez doložení příjmů.

Co vlastně je hlasový asistent?

Hlasoví asistenti se vyrábějí v několika základních podobách, vždy jde však o jakousi formu reproduktoru a mikrofonu, jako jsme zvyklí například u domácích handsfree sad. Na rozdíl od obyčejné handsfree sady, jakou je třeba přenosný reproduktor, je však hlasový asistent vybaven technologií se schopností přijímat vaše slovní pokyny, komunikovat s chytrými zařízeními ve vaší domácnosti a také vám sdělit výsledek své komunikace s těmito zařízeními, která proběhla dle vašeho povelu.

Hlasový asistent je vybaven komunikačními technologiemi Bleutooth a NFC, které používá při spojení v rámci jedné místnosti. Dále má samozřejmě Wi-Fi, a díky tomu přijímá i odesílá informace či povely na větší vzdálenost, dokonce i mimo dům, mimo město.

Co vlastně umí hlasový asistent?

Hlasový asistent umí přijímat mluvené pokyny a přetransformovat je na pokyny pro veškerá vaše chytrá zařízení, která v domácnosti máte. A pokud od nich obdrží odpověď, umí ji transformovat na řeč a vám slovně odpovědět. Jedinou komplikací je fakt, že češtinu ještě žádný z hlasových asistentů neovládá. To ale nevadí, mobily si s překladem hravě poradí.

Nejběžnějším chytrým zařízením v každé domácnosti, které s hlasovým asistentem komunikuje, je právě smartphone. A bez něj ani nemá smysl si hlasového asistenta pořizovat (pokud tedy nevlastníte tablet nebo jinou výpočetní techniku s operačními systémy Android či iOS).

No a spárovaný hlasový asistent umí ve vašem mobilu či tabletu například načasovat upomínku, nastavit budíka, zjistit předpověď počasí a říct vám ji, zavolat, komu potřebujete, odeslat zprávy, komu potřebujete, přečíst příchozí zprávy, vytvořit nákupní seznam, přidat událost do kalendáře a připomenout vám ji a tak dále.

Chytrá domácnost na povel? Dnes už příjemná realita

Díky hlasovému asistentovi si pouhým povelem ovládáte další chytrá zařízení, jakými je osvětlení, televize, přehrávač, kde slovním pokynem necháte v hudební aplikaci (Spotify, Siri, Cortana apod.) vyhledat skladbu nebo jen žánr hudby, které si přejete poslouchat. Také můžete díky asistentovi nalistovat na kapitolu audioknihy, kterou teď chcete slyšet.

Podobné je to například s reproduktory kdekoliv v domě – hlasový asistent ovládá právě ty reproduktory, které zrovna chcete, aby hrály (tzv. multiroom), umí obsluhovat i domácí telefon, když potřebujete zavolat děti k večeři nebo vám zapne (předem naplněnou) pračku, když mu váš mobil nahlásí, že se vracíte z práce domů. Pračka dopere přibližně v době, kdy přijedete.

Domácí asistent včas stáhne nebo vytáhne rolety, případně zapne (předem naplněnou) domácí pekárnu, abyste měli napečeno na nedělní snídani. Také předem vytopí na chatě, na chalupě, pokud tedy topíte elektřinou a pořídíte si spínací hodiny s Wi-Fi. Hlasový asistent je skrze internet zapne odkudkoliv na světě.

Díky půjčce bez doložení příjmů ihned si hlasového asistenta snadno pořídíte

Domácnost na slovní povel už si díky půjčce bez doložení příjmů ihned může dovolit téměř každý, kdo má pravidelné příjmy. Pravidelné příjmy jsou předpokladem získání této půjčky, její velkou výhodou však je fakt, že není nutné nechávat své příjmy potvrzovat od zaměstnavatele, stačí jen výpis z účtu, většinou za poslední tři měsíce. A ten si z online bankovnictví stáhneme doma sami. Takže zaměstnavatel se o půjčce vůbec nemusí dozvědět.

Že nemáte hlasového asistenta jak použít? Opak je pravdou. Byť o tom mnohdy nevíme, máme doma spoustu chytrých zařízení, která s hlasovým asistentem umějí komunikovat. Většinou je to samozřejmě mobil, často ještě i televize, přehrávač nebo spínací hodiny. A koupě chytrého osvětlení přijde v zápětí.

Samotný hlasový asistent, byť to může vypadat zvláštně, je poměrně levnou záležitostí. Jeho cena se totiž v základním vydání vejde do tisícikoruny, náročnější modely se nyní pohybují okolo čtyř tisíc korun.

Hlasový asistent pomáhá lidem s fyzickým omezením

Velkou výhodou technologie hlasových asistentů je možnost ovládat celou domácnost z jednoho místa a navíc pouze hlasem. Takže lidé, kterým se hůře pohybuje, a potřebují pomoc ostatních při běžných úkonech, jako je například rozsvícení světla, si mohou díky tomuto vynálezu velmi usnadnit svůj život i život svých nejbližších.

Na první pohled působí hlasový asistent jako nepotřebný luxus, na který nemá smysl si půjčovat, ale při hlubším zamyšlení nad jeho možnostmi dospějeme k závěru, že hlasový asistent a s ním komunikující vybavení domácnosti jsou často dobrou investicí, a to i s využitím nějaké formy spotřebitelského úvěru. Když se na trhu s půjčkami pořádně porozhlédneme a vybereme si například půjčku bez doložení příjmů zdarma, za úvěr nakonec nezaplatíme ani korunu navíc.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup