pexels photo 64795951

Pět důvodů, proč se vintage šperky vrací do módy

Vintage šperky neboli šperky staré, unikátní, dobové, které mají skutečnou historii a často zajímavý příběh. Poslední dobou se vrací do módy a není divu. V článku přinášíme několik důvodů, proč tomu tak je. Třeba vás tyto důvody přesvědčí poohlédnout se příště po špercích ve starožitnictví.

Osobitost

Dnes je trh šperků pokrytý množstvím malých i větších moderních zlatnictví, které produkují nízký počet modelů ve velkém objemu. Snadno se tak stane, že mají dvě ženy velmi podobný, ne-li stejný zásnubní prsten. Částečně je to otázkou aktuální módy, která se zaměřuje na minimalismus a něžnost. Pro ty, co mají specifický vkus nebo touží po originálním kousku, je ale v dnešní době nabídka spíše omezená. Opak je pravdou v případě vintage šperků, které jsou naopak vždy originální a osobité.

Výběr

Dalším důvodem, proč jsou vintage šperky stále více populární je právě výběr. Někdy ve starožitnictví narazíte na neuvěřitelné poklady, přičemž podobné se jinde budou shánět jen velmi těžko. Slušný výběr starožitných šperků a zejména prstenů najdete i na stránkách AntikArt. V nabídce mají například velmi populární prsten s centrálním modrým kamenem a brilianty, ve stylu zásnubního prstenu princezny Diany Spencer. Tento prsten je i v současnosti velmi ceněný a vyhledávaný a určitě ho ocení nejen princezny. Dražší šperky seženete v AntikArt i s certifikátem pravosti, není tedy třeba se obávat, že byste pořídili neoriginální šperk.

Cena

V porovnání s podobným prstenem, vyrobeným dnes, jsou ceny vintage šperků v některých případech více příznivé a to z důvodu, že šperk má často nejednoho předchozího majitele, mikroškrábance, někdy je i potřeba renovace, čištění, apod. Dá se tedy výjimečně narazit na krásný kvalitní kousek, nechat ho za pár korun vyčistit a máte prsten jako nový za lepší cenu. Dobrým příkladem je třeba tento prsten AntikArt s pravým briliantem nejvyšší kvality, který by se jinde prodal téměř za dvojnásobek. Staré šperky mohou navíc být i výborná investiční příležitost. I s tím vám jsou schopni pomoci poradci v AntikArt, kde se na šperky s certifikátem a investiční drahokamy specializují.

Kvalita

Právě díky velkému objemu výroby v dnešní době můžete narazit na výrobce, jehož postupy nejsou natolik pečlivé, jako dříve. Pokud se tedy porozhlédnete po vintage šperku, je větší šance, že narazíte na skutečné umělecké dílo. Ručně a s láskou vyrobené, které přežije ještě několik dalších generací.

Dobrodružství

V neposlední řadě zůstává pravdou, že najít krásný vintage šperk může být veliké dobrodružství. Každé starožitnictví skrývá jiné poklady a nikdy nevíte, co objevíte. Navíc v dnešní době se i tento obor posouvá do online prostředí a tak se můžete lovcem pokladů stát i na internetu. Tím, že si svůj prsten sami najdete, vytváříte další pokračování příběhu šperku, který bude stát za to dál vyprávět.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup