Atopická pokožka a kosmetická péče

Atopická pokožka a atopická dermatitida vyžadují speciální péči. Zasáhnou do několika oblastí života. Je třeba vyhýbat se alergenům v ovzduší, ve stravě, v čisticích prostředcích nebo být obezřetný při výběru tkaniny oblečení. A samozřejmě důležitá je i vhodná volba kosmetické péče. Proč byste neměli ani tuto oblast zanedbat, jaké produkty byste měli používat a další kosmetické rady, se dozvíte v článku.

Kosmetické produkty, které jsou speciálně určeny na atopickou pokožku, představují nezanedbatelnou doplňkovou péči při atopické dermatitidě. Jsou vhodné i při užívání lékařem předepsaných antihistaminik, kortikosteroidů a dalších imunomodulačních nebo imunosupresivních látek, které ovlivňují imunitní reakci organismu. Produkty na kůži s atopickým ekzémem jsou nápomocné tím, že přispívají k posílení kožní bariéry, která je při atopické pokožce narušena. Celkově zklidňují a zmírňují podrážděný stav pokožky. Zároveň zmírňují i ​​pocity pnutí a svědění pokožky. Právě neustálé škrábání pokožky při svědění ještě více poškozuje postižené oblasti kůže a umožňuje tak snadnější průnik alergenů a dráždivých látek do těla. Při škrábání se současně uvolňují i ​​zánětlivé látky, a vzniká tak prohloubení zánětu. Produkty pro atopickou pokožku jsou mimořádně citlivé a hypoalergenní, nesmí obsahovat žádné dráždivé látky, včetně parabenů, mýdla nebo parfémů, jako obsahuje běžná kosmetika.

Při každodenní hygienické péči o atopickou pokožku byste měli dodržovat následující rady. Sprchujte se přibližně 5 – 10 minut, ve vlažné vodě s maximální teplotou do 35 °C. Atopická pokožka je velmi citlivá na horkou vodu, která způsobuje ještě větší podráždění. Používejte kosmetické přípravky výhradně určené pro atopickou pokožku. Při sprchování můžete použít sprchový gel nebo sprchový olej, které respektují přirozenou fyziologickou rovnováhu kůže a zabraňují pocitům pnutí a suchosti pokožky. Utírání pokožky by mělo být provedeno jen velmi jemně, ručníkem, který má jemnější bavlněná vlákna, která neškrábou. Po sprchování aplikujte na celé tělo zvláčňující produkt, například tělové mléko, které napomáhá obnovení kožní bariéry, promastí ji a omezí zánětlivou reakci. Tělo si natírejte pravidelně alespoň 1x za den po sprchování. Na pokožku obličeje aplikujte také jen speciální krém na atopický ekzém. Krém na ruce pro atopickou pokožku můžete aplikovat i vícekrát za den, podle potřeby a suchosti pokožky.

Kosmetickou péči o atopickou pokožku můžete konzultovat i přímo s lékárníkem v lékárně, který vám pomůže při výběru těch správných kosmetických produktů.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup