dog 2743705 6401 1

Krasavec s duší sportovce. To je australský ovčák

Rádi byste si pořídili psa a nemůžete se rozhodnout pro vhodné plemeno? Co zkusit tentokrát australského ovčáka? Plemeno středního vzrůstu s výraznýma očima a inteligentním pohledem? Vybírat můžete z mnoha barevných variant anebo klasické kombinace černé, bílé a červené. Australský ovčák je zkrátka krasavec, se kterým se doma nudit nebudete.

Cesta do Austrálie

Australský ovčák se do Austrálie dostal ze Spojených států, kde byl vyšlechtěn. U protinožců jej stále považují za výborného ovčáckého psa a podle toho jej také využívají. Dokáže ohlídat ovce při pasení na rozsáhlém pozemku a nejen při jejich shánění je vytrvalý a hned tak ho něco neporazí. I u vás doma může uplatnit své pastevecké schopnosti. Nemáte-li rovnou ovce, může alespoň drůbež nahánět do kurníku pro slepice.

Vždy připraven

Australský ovčák má přátelskou povahu a čeká na pokyny svého pána, které plní s radostí. Pokud jej dokážete zabavit a ukojit tak jeho touho po dobrodružství, máte vyhráno. Australský ovčák se výborně hodí i do rodiny s dětmi, na které dohlíží podobně jako na ovce. Dokáže ale velmi dobře ohlídat i majetek a velmi jasně upozornit na nepříjemnou situaci. Rozhodně ale počítejte s tím, že mu budete muset věnovat dostatek času a zabavit ho, jinak začne z nudy vymýšlet vlastní zábavu sám. A to by se většině páníčků nemuselo líbit. Dopřejte mu dlouhé procházky v přírodě, dostatek sportu a nezapomeňte ho do života s vámi také dostatečně vybavit. Samozřejmostí by mělo být vodítko a obojek nebo rovnou postroj a dobře zateplená bouda pro psa.

Jak na výchovu australského ovčáka?

Na toto psí plemeno není nutné být přehnaně přísný, důslednost je však potřeba již od štěněčího věku. Velmi důležitá je včasná socializace a zvykání na přítomnost jiných psů a zvířat obecně. Jestliže se vám podaří australského ovčáka dobře vychovat, stane se opravdu skvělým parťákem pro celou vaši rodinu. Počítejte ale s tím, že toto plemeno se bude v průběhu výchovy snažit některá vaše pravidla obcházet. A díky své inteligenci uplatní vždy nějakou kličku, kterou byste rozhodně nečekali. O to větší legraci si však užijete a o to větší nároky budou kladeny i na vás.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup