dalekohledy

Od dalekohledů, přes mikroskopy až po termovize

V poslední době si čím dál více lidí pořizuje pozorovací techniku. A není se čemu divit. Každý chce mít spoustu věcí doslova na dosah ruky. Typickým příkladem jsou bezpochyby dalekohledy. Ty se vyznačují odlišným zvětšením a průměrem objektivů. Hodně záleží na tom, co s nimi chcete sledovat.

Když nejste nároční a volíte spíše menší rozměry a hmotnost, vystačíte si s kapesními dalekohledy. Pokud ovšem chcete pozorovat ptáky a mít celou přírodu téměř na dohled, jasnou volbou jsou turistické dalekohledy. V jejich výčtu bychom ale samozřejmě mohli pokračovat. Dokazují do dalekohledy astronomické, Zoom a mnohé další.

Mikroskopy mají něco do sebe

Pokud by vám nestačilo zvětšení dalekohledů, můžete vsadit na mikroskopy. S nimi máte záruku, že uvidíte i tu nejmenší buňku. Mikroskopy jsou dnes cenově dostupným sortimentem, takže pokud vás tento koníček na škole bavil, můžete se mu věnovat i doma.

Vždyť v rámci mikroskopů si na své přijde bezpochyby každý. Dokazují to mikroskopy monokulární, binokulární a trinokulární. Rozmyslet byste si měli také to, co hodláte pozorovat. Podle toho si zvolíte mikroskopy biologické a stereoskopické. Výjimkou nejsou ani kapesní modely nebo mikroskopy USB.

Co jsou to termovize?

Pozorování a přibližování vzdálených předmětů se netýká pouze denní doby. Jestliže rádi vyrážíte do přírody v noci, možná vám přijde vhod termovize. Když si ji přibalíte se sebou, odhalíte za každým keřem i v černočerné tmě zvířata a lidi. Zkrátka všechno živé. Termovize totiž pracuje na principu infračerveného záření. Proto je hodně využívána nejenom mezi hobby pozorovateli přírody, ale také myslivci, lovci zvěře nebo při pátrání po pohřešovaných osobách.

Výše uvedené řádky se vám snad stanou praktickou inspirací a vodítkem k pořízení nového pozorovací zařízení, které pro vás bude novým koníčkem se vším všudy.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup