samolepici paska

Vše o výrobě a tisku etiket

Samolepící etikety najdou své uplatnění v logistice, potravinářství, průmyslovém odvětví, automobilovém průmyslu a všude tam, kde je zapotřebí označit nebo viditelně popsat nějaký výrobek. Díky moderním technologiím jsou etikety rychle a kvalitně natištěny.

Výroba etiket

Výroba etiket je prováděna formou potisku – dotisku ze všech možných materiálů. Etikety se vyrábějí z různých materiálů, jako:

  • matný papír
  • pololesklý papír
  • lesklý papír
  • termopapír
  • PE, PP, PET a PVC

Etikety se hodí pro označení výrobků ve všech oborech. Mohou být čistě bílé nebo barevné. Na výběr máte až z pěti různých barev. Etikety se mohou poté jako hotové firmám dodávat v kotoučích nebo v arších.

Tisk etiket

Tisk etiket lze provézt na termotransferových, termo, laserových nebo inkoustových tiskárnách. Přímo k tomu určené jsou jen termotransferové a termo tiskárny.

samolepici paska

Termotrasferová tiskárna (TTR tiskárna) vytvoří kvalitní potisk prostřednictvím termotransferové pásky (TTR páska). Takový potisk je trvanlivý a podle provedení TTR pásky může být odolný proti oděru, proti působení vnějších vlivů nebo proti působení některých chemikálií.

Používají se na označení zboží, označení hmotného majetku, skladových pozic, výrobních štítků a podobně. Oproti tomu je technologie termo tisku využívána na etikety, které se používají zejména v potravinářství – označení pro zboží rychlé spotřeby. Trvanlivost termo tisku je závislá na okolní teplotě.

Tisk samolepících etiket

Tisk samolepících etiket se provádí především na etikety a štítky v rolích. To umožňuje obsluze snazší manipulaci s potištěnými výrobky než v případě potisku etikety na arších. Etikety v rolích se mohou po vytištění navíjet prostřednictvím navíječů etiket a poté aplikovat na výrobek díky ručním aplikátorům etiket.

Pro průmyslové aplikace se využívá potenciálu průmyslových tiskáren. Etiketa a štítek by vždy zpravidla měli obsahovat data potřebná pro danou aplikaci – čárové kódy, texty, grafiku. Plzeň a výroba samolepících etiket ví, jak na to.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup