Filtrujte kohoutkovou vodu a pečujte o svoje zdraví i kapsu

Není vám lhostejné zdraví vaše ani vašich blízkých? Zajímá vás, jaké vaše děti konzumují potraviny a snažíte se jim vždy připravit pokrmy s vyváženou kombinací vitamínů, minerálů a dalších výživných látek? Pak byste se měli zajímat také o to co vy a vaše rodina pijete. Možná si říkáte, že nejlepším nápojem je čistá voda. Nejsou v ní žádné nežádoucí příměsi v podobě cukru, oxidu uhličitého, konzervantů, barviv a ostatních pro tělo škodlivých látek. Přesto je ale i běžná kohoutková voda plná látek, které lidskému tělu příliš neprospívají. Někdo si to uvědomuje a utrácí horentní sumy za balenou vodu. Je to ale řešení?

Běžná kohoutková voda je plná látek, které byste opravdu nečekali

Voda, kterou si do sklenice můžete napustit z vašeho kuchyňského kohoutku trpí obvykle nepříjemnou pachutí chlóru, na kterou si obyvatelé velkých měst po letech již jistě zvykli. Co ale dělá chlór s lidským tělem zatím neví přesně nikdo. Kromě něho můžete však v kohoutkové vodě nalézt i celou řadu dalších pro tělo nevhodných příměsí. Jde například o:

  • pesticidy,
  • pozůstatky po dezinfekci,
  • mechanické nečistoty,
  • zbytky rzi z potrubí,
  • ale i hormony
  • a látky vyplavované do vody z různých skládek a polí.

Aquaphor Amethyst červená 6 ks filtru Aquaphor Maxfor B100 25

Je toho opravdu hodně, s čím si úpravny vody neporadí. A toto vše pijete. Jak tomu zabránit? S kvalitou vody, která teče z našich kohoutků toho pravděpodobně příliš mnoho neuděláme. Pokusit se ale můžeme alespoň o finální úpravu vody v domácnosti a tím snížení vlivu nežádoucích látek na naše zdraví. A právě s tím vám skvěle pomohou filtrační konvice a láhve.

Proč si pořídit filtrační konvici?

Jednoduše konstruovaná filtrační konvice se velice efektivně postará o kvalitu vody, kterou pijete. Pro její naplnění postačí běžná kohoutková voda. Filtrační konvice je zjednodušeně řečeno plastová nádoba obsahující filtr obvykle s přídavkem aktivního uhlí, které dokáže vstřebat škodlivé látky z vody. Aby byla filtrace účinná, je potřeba filtr v pravidelných intervalech měnit. Nevýhodou přítomnosti filtru v konvici je obvykle snížení jejího celkového objemu, což znamená, že například konvice s objemem 3,5 l je schopná vyprodukovat naráz 2 l čisté přefiltrované vody.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup