Léčba akné začíná pod povrchem

Pokud jste si mysleli, že akné bylo špatné během vašeho dospívání, počkejte, až s ním budete muset zápasit opět i v dospělosti. Pravdou totiž je, že akné již není jen problémem vašeho pubertálního potomka, ale trápí miliony žen, které se s ním musí vypořádat i po třicátém nebo čtyřicátém roce života. Poslední studie dokonce ukazují, že akné se u 50 % žen vyskytuje právě v dospělosti. Problému akné se věnují vědci intenzivně již dlouhá léta, a přestože příčina jeho vzniku je známá, léčba není tak jednoduchá. Určitě to znáte i vy. Vyzkoušeli jste už stovky produktů, které jste na pultech drogerií našli, ale výsledek byl stále stejný. Po chvilkovém zlepšení se akné vrátilo, dokonce ještě horší než předtím. A takto se zkoušením dalších a dalších nesprávných produktů dostáváte do bludného kruhu, ze kterého není úniku. Problém akné je v tom, že i přesto, že vás trápí na povrchu vaší pleti, jeho léčba začíná hlouběji. Pod povrchem.

Aknózní pleť jde ruku v ruce se zvýšenou produkcí a změnami konzistence kožního mazu (sébum). Zatímco maz normální pleti je spíše tekutý, problematická pleť se sklonem k akné se spojuje s hustým kožním mazem, který spolu s odumřelými kožními buňkami ucpává póry, a tak vytváří ideální podmínky pro množení bakterií, které vyvolávají zánět a vznik akné. Nadměrná produkce kožního mazu a jeho změny ovlivňují zejména hormonální kolísání v těle, proto je akné typické v období dospívání. Hormonální změny však nastávají i před menstruací a výjimkou není ani těhotenství nebo nástup menopauzy.

Při léčbě jednodušší formy akné je třeba se zaměřit na vyčištění ucpaných pórů a zničení bakterií v nich. Účinný je například benzoylperoxid. Kromě léčby akné svou roli hraje i správná péče o aknózní pleť. Patří sem čištění pleti ráno a večer přípravky, které respektují pH pokožky, jsou bez obsahu mýdla a alkoholu, používání krému na akné, ale zejména zapomeňte na neodborné vytlačování. Tento zlozvyk může zánět zhoršit, a léčbu tak prodloužit. V případě, že používáte make-up, volte raději sjednocující krém na aknózní pleť. Obecně byste měli používat produkty určené k péči a hygieně, které se vzájemně doplňují a jejich účinek se společně násobí.

Více se o péči a léčbě akné dočtete na www.bioderma-cz.com.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup